Volkswagen byl založen před více než osmdesáti lety a nyní slaví skutečně kulaté výrobní jubileum. Během své existence vyrobil ve více než 50 závodech ve 14 zemích na celém světě již 150 milionů vozidel, včetně ikon, jakými jsou modely Golf nebo Brouk. V současnosti zahrnuje produktové portfolio značky více než 60 modelů, nabízených na celém světě. Volkswagen poskytuje mobilitu lidem ve všech částech světa. Ve čtvrtek 24. srpna 2017 sjel z montážní linky ve Wolfsburgu jubilejní vůz, modrý Golf GTE. Hybridní vůz s možností externího nabíjení symbolizuje budoucnost mobility u značky Volkswagen a zároveň skvělý týmový výkon.

Dr. Herbert Diess, předseda představenstva značky Volkswagen, se v montážní hale 12 obrátil přímo na členy pracovních týmů: „150 milionů vozů Volkswagen – to pro naše zákazníky na celém světě znamená 150 milionů splněných snů o vlastním automobilu. Základem tohoto úspěchu jste Vy a Vaše každodenní práce. Za to děkuji také jménem svých kolegů z představenstva zaměstnancům všech závodů Volkswagen. Bez jejich výkonů by bylo takové jubileum nemyslitelné.“

Jen v průběhu celého roku 2017 uvede Volkswagen na celém světě na trh více než deset nových modelů. Do roku 2020 to bude celkem 19 nových SUV. Modelová řada I.D. s novou platformou pro elektromobily (MEB) pak od roku 2020 zahájí elektrickou ofenzivu značky Volkswagen. Do roku 2025 chce Volkswagen vyrábět 1 milion elektromobilů ročně. Digitalizací techniky, rozšiřováním nabídky v oblasti konektivity a inovativní snímací technikou se přitom otvírají zcela nové perspektivy. „V současné fázi je rozhodující, aby se Volkswagen úspěšně rozvíjel. Protože jsme silným týmem, děláme svou práci a máme dobrý plán pro budoucnost. Abychom mohli být i nadále úspěšní, musíme důsledně pracovat na našich výkonech. Minulé úspěchy nejsou žádnou zárukou budoucnosti,“ dodal Diess.

Bernd Osterloh, předseda ústřední podnikové rady značky i celého koncernu Volkswagen, říká: „150 milionů vozidel – to je téměř nepředstavitelné číslo. To je 150 milionů Volkswagenů, s nimiž řidiči ujeli bezpočet tisíc kilometrů cestou do práce, za víkendovým odpočinkem, na dovolenou nebo během služebních cest. Toto jubileum také ukazuje, že celé generace našich kolegyň a kolegů odváděly velkolepou práci. Zde u Volkswagenu vyrábíme vozidla v nejvyšší kvalitě. A budeme tak činit i v budoucnosti. Na to mohou být naši zaměstnanci právem hrdí.“

Sériová výroba vozidel značky Volkswagen byla zahájena 27. prosince 1945 modelem Brouk (Typ 1). Volkswagen Brouk utvářel v poválečné době podobu automobilového průmyslu. Do ukončení jeho výroby v Mexiku v roce 2003 sjelo z montážní linky celkem více než 21,5 milionu těchto oblíbených malých vozů.

Přečtěte si také:  Ford a Volkswagen budou společně vyvíjet užitkové vozy, elektromobily a autonomní řízení

Rekordní výrobní počty modelu Brouk překonal Volkswagen Golf. V roce 2007 sjel z montážní linky ve Wolfsburgu 25 000 000. Golf, v roce 2013 se slavilo překročení hranice 30 milionů. V současnosti vyrábí Volkswagen již sedmou generaci bestselleru a na celém světě dodal zákazníkům již více než 34 milionů vozidel Golf. Po dlouhá desetiletí je Golf považován za měřítko v segmentu kompaktních vozů.

Produktové portfolio značky Volkswagen zahrnuje v současnosti celkem více než 60 modelů. Kromě modelů Brouk a Golf bylo vyrobeno také více než 20 milionů vozů Passat, 19,5 milionu vozů Jetta a téměř 17 milionů vozů Polo.

K letošnímu výrobnímu jubileu zásadním způsobem přispěl tým zaměstnanců hlavního závodu Wolfsburg, který má na svém kontě více než 44 milionů vyrobených vozidel od zahájení produkce před 72 roky.