Koncern Volkswagen se příštích několik let chce věnovat rozvoji elektromobility. Kromě miliard eur, které do toho chce investovat také oznámil, že postupně přestane s vývojem standardních spalovacích motorů, jak je známe dnes. Tedy, ne že by je zatím z nabídky zcela vyloučil, ale jakékoliv investice do nich prakticky zastavil.

Kromě technologií se Volkswagen hodně zaměřuje i na vývoj jednotlivých modelů, které by podle něj měly nejpozději v roce 2030 ovládnout hlavně evropské silnice. Ovšem pokud se bojíte záplavy nudně vyhlížejících elektromobilů, které budou jako přes kopírák, nemusíte. Volkswagen totiž ví, že retro vzhled prodává, a tak některá svá auta oblékne do stylového a všem fanouškům značky dobře známého kabátu. Jen si vzpomeňte na model I.D. Buzz, který je věrnou kopii hippie busu z šedesátých let.

Podle britského magazínu Autocar tohle ale nebude jediná retro vyhlížející budoucnost značky Volkswagen. Podle něj VW také plánuje představit velmi stylovou elektrickou buginu, která by měla být inspirována modelem Beetle. Nebude mít dveře ani střechu a elektromotor i baterie budou umístěné vzadu, ostatně tak, jak si to správná plážová bugina žádá. Mimochodem, Volkswagen už něco podobného jednou ukázal. Bylo to v roce 2011 a koncept se jmenoval Buggy Up. Prohlédnout si ho můžete v obrázku nad článkem.

Zatím není jasné, kdy nová hračka na pláž dorazí, spekuluje se o tom, že to bude příští rok v rámci autosalonu v Ženevě.  Nicméně na evropských, ale i amerických plážích by rozhodně mohla mít úspěch, co myslíte?