2022-volkswagen_amarok-teaser

Volkswagen opět poodhaluje nový Amarok. Zezadu jej nepůjde nepoznat

Od Josef Pelikán | Zdroj a foto: Volkswagen - Tisková zpráva - 8. 6. 2022 0

Jasný vzkaz: auto jedoucí před vámi je nový Volkswagen Amarok. Prémiový pick-up společnosti Volkswagen Užitkové vozy brzy oslaví premiéru. Dalším výrazným prvkem vozu je zadní víko korby s nepřehlédnutelným označením Amarok. To si lze již nyní prohlédnout v následujícím krátkém videu.

Pick-upy jsou vynikající dopravní vynález a v mnoha částech světa by si bez nich přepravu nákladu nebylo možné představit – ať už v komerčním sektoru, nebo v případě soukromých osob s koníčky náročnými na prostor. Zvládnou přepravu nejen po silnici, ale i v terénu. A aby každý již na první pohled věděl, že se jedná o Amarok, objeví se název modelu jako stylotvorný prvek vylisovaný velkými, jasně čitelnými písmeny na sklopném zadním víku.

Přečtěte si také:  Nový Volkswagen Amarok se představí 7. července

V závislosti na verzi a výbavě lze na korbu nového Amaroku naložit rozměrný náklad o hmotnosti až 1,2 tuny. Také se zvýšil počet kombinací motoru a převodovky, s nimiž lze táhnout přívěs o hmotnosti až 3,5 tuny. Mimochodem, u některých modelových variant se název Amarok objevuje také na přední části vozidla.

Vedle již odhalených LED Matrix světlomětů „IQ.Light“ je nepřehlédnutelný vylisovaný nápis „Amarok“ na zádi dalším z mnoha význačných designových a technických prvků nového Amaroku. Další budou představeny v následujících týdnech. Designové oddělení společnosti Volkswagen Užitkové vozy prezentuje tyto detaily v krátkém videu. Jasný vzkaz: vozidlo, které jede před vámi, je jednoznačně nový Amarok!

Ve šlépějích úspěchu předchozích generací

V Evropě, Jižní Americe, Jižní Africe a Oceánii se dosud prodalo více než 830 000 kusů modelu Amarok. Silné stránky úspěšného prémiového pick-upu značky Volkswagen Užitkové vozy: špičkové pohonné jednotky, vysoká nosnost, systémová funkčnost a nezaměnitelný design, který zapůsobí na silnici i v terénu. V nové generaci Amaroku hannoverská značka tyto přednosti dále rozvíjí.

Přečtěte si také:  Nový Ford Ranger Raptor se ukáže už 22. února

Nový Volkswagen Amarok bude v České republice uveden na trh v první polovině příštího roku, nabízet se bude se čtyřdveřovou dvoukabinou (DoubleCab).