Volkswagen nabídl zaměstnancům ruské továrny odstupné, když dobrovolně odejdou

Od Radim Plachý | Zdroj: Reuters - Ilustrační foto: Volkswagen - 10. 6. 2022 0

Německý koncern Volkswagen oznámil, že svým zaměstnancům z ruské továrny ve městě Nižnij Novgorod nabídl odstupné, pokud dobrovolně odejdou. Mluvčí Volkswagenu pro agenturu Reuters uvedl, že nabídka finanční kompenzace a zároveň nabídka na uhrazení zdravotního pojištění až do konce roku 2022 se týká asi 200 zaměstnanců.

Je to svým způsobem logický vývoj. Vždyť už v březnu koncern Volkswagen zastavil výrobu ve všech svých ruských závodech, a to z důvodu ruské agrese na Ukrajině. Stejně tak byl zastaven vývoz aut do Ruska a jejich vývoz z tamních továren.

Přečtěte si také:  Odbory škodovky zdůrazňují odpovědnost za ukrajinské zaměstnance. Automobilka by podle nich měla zmrazit veškeré aktivity v Rusku

Ruský deník Kommersant podle agentury Reuters uvedl, že ti, kteří dobrovolně odejdou do 17. června, dostanou půlroční plat. Ti, kteří do 29. června jen pětiměsíční. Volkswagen zároveň ukončí partnerství s firmou GAZ, od které si továrnu pronajímá. Definitivní odchod z Ruska koncern ale zatím oficiálně nepotvrdil.