Volkswagen musí za dieselgate zaplatit neuvěřitelnou 1 miliardu eur

Autor: Anina Russová - 14. 6. 2018


Německý koncern Volkswagen konečně může uzavřít kapitolu s názvem dieselgate, která mu nedá spát už několik dlouhých let. Prokuratura v německém Braunschweigu, která se vyšetřování celé aféry věnovala opravdu důkladně, ho konečně uzavřela. Těžko ale říct, jestli pro koncern v dobrém.

Prokuratura totiž došla k závěru, že se Volkswagen dopustil velkého pochybení při dohledu nad vývojem motorů, a proto mu uložila pokutu ve výši jedné miliardy eur, tedy v přepočtu asi 26 miliard korun. Volkswagen se k pokutě vyjádřil v tom smyslu, že se proti pokutě rozhodně nebude nijak odvolávat a že ji po podrobném prozkoumání přijímá. No, co mu také zbývá jiného. Pokud by se k celému dieselovému průšvihu nepřihlásil, a ještě se pokusil odvolat, nakonec by pokuta mohla být ještě vyšší a reputace koncernu ještě horší.

Není to ale první pokuta, kterou musí koncern Volkswagen zaplatit. Už začátkem loňského roku americká vláda uložila koncernu zaplatit 4,3 miliardy dolarů, tedy asi 93 miliard korun. K tomu ale nepočítáme miliony za povinně opravená auta, soudní spory se zákazníky, a právě onu zkaženou reputaci.

Tak alespoň, že už to pro koncern Volkswagen skončilo. Snad se inženýři a manažeři značky poučili…

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru