Volkswagen_Golf_GTI_BBS_Concept-tuning- (2)

Volkswagen Golf GTI je dnes už kultovním pojmem. Tento hatchback prakticky stál u zrodu hot-hatchů. Nejnovější osmá generace teď přijíždí jako Volkswagen Golf GTI BBS Concept.

Tento upravený Volkswagen Golf GTI vznikl, když se spojilo americké zastoupení Volkswagenu a Jamie Orr. Ten pochází z Filadelie a má docela vkus. Výsledkem je upravený golf osmé generace, přičemž pro inspiraci pro jeho úpravu se tvůrci vracejí do 80. let 20. století ke golfu druhé generace.

Přečtěte si také:  Volkswagen Golf GTI W12-650 je koncept z roku 2007. Má dvanáctiválec a 650 koní

Jak už název napovídá, upravený Volkswagen Golf GTI BBS Concept obouvá disky BBS. V tomto případě jde o vícedílné disky BBS Super RS s rozměry 9×19 palců. Kola dostala leštěné límce a středy lakované do zlaté barvy. Aby perfektně lícovala s blatníky, dostal golf i sportovní snížený podvozek H&R a vpředu upravenou geometrii nápravy. 

Lepší design i zvuk pak bylo potřeba dát výfukovému potrubí, takže sériový kus byl vyměněn za výfuk Borla. Ten ale vypadá skoro stejně, takže nijak nebije do očí.

Přečtěte si také:  Yido Performance upravil Volkswagen Golf GTI Clubsport.. Má 420 koní a superbarevný polep

Zbylá technika, včetně kompletního pohonného ústrojí, ale také interiéru i karoserie zůstala bez dalších změn. Tedy až na decentní polepy. A je to dobře, protože auto i po úpravě vypadá čistě, nepřeplácaně a pokud by bylo potřeba, dá se jednoduše vrátit do původního stavu.

Přidat komentář