Yido_Performance-tuning-Volkswagen_Golf_GTI_Clubsport- (5)

Pokud chcete na silnici vyčnívat, pořídíte si nějaké exkluzivní auto. Pokud ale nemáte tak velký budget na supersport nebo něco podobného, anebo prostě nechcete takové auto, nabízí se ještě tuning. A právě druhou cestou šel i německý tuner Yido Performance, který se zaměřil na Volkswagen Golf GTI Clubsport. 

Už sériový Volkswagen Golf GTI Clubsport vypadá poměrně zajímavě, na silnici do světa nic hlasitě nekřičí, možná, že ho i přehlédnete, ale na první pohled na něm poznáte, že nejde o obyčejný golf. Auto, které upravili v Yido Performance ale nepřehlédnete. Ani kdybyste chtěli!

Přečtěte si také:  Novitec představuje úpravu pro Ferrari SF90 Stradale. Tisíc koní v motoru je nuda, můžete tu mít i zlato

Nejzásadnější podíl na tom má jeho polep. Ten totiž září barvičkami a je všechno, jen ne obyčejný. Na karoserii jsou také nové doplňky – spojler pod předním nárazníkem se vzpěrami, nástavce prahů, ale také výrazný zadní difuzor, z něhož vyčuhuje dvojice koncovek výfuku Remus s klapkami.

Vyměněna byla také původní sériová kola, měla totiž moc obyčejný design. Místo nich jsou tu větší, 20″ disky se šířkou 9″ palců, pod nimiž prosvítá posílený brzdový systém, vpředu se šestipístkovými brzdiči. Do podběhů kola skvěle padnou i díky instalaci nového podvozku. Ten, jak asi tušíte, je vzduchový s možností jednoduché změny světlé výšky.

Není to ale jen o vzhledu, tuner zapracoval i na technice a motor výrazně posílil. V základu má dvoulitrový čtyřválec TSI pod kapotou clubsportu výkon 195 kW/265 koní (s krátkodobým 10s overboostem až 213 kW/290 koní) a točivý moment vrcholí 350 Nm. Po úpravě ale obě hodnoty výrazně vzrostou. Stage 2, kterou dostal golf z fotogalerie, se může pochlubit 309 kW/420 koňmi a 651 Nm.

Přečtěte si také:  Komentář: Volkswagen si v nové reklamě na elektrické ID.4 rýpl do Subaru. Zbytečně

O tom, jak se změnila dynamika, úpravce nehovoří, ale jisté je, že lepši než v sérii to bude určitě. Sériový Volkswagen Golf GTI Clubsport zrychlí z místa na stovku za 5,9 sekundy a dokáže jet maximální rychlostí až 249 km/h.