Volkswagen fest se po úspěšném prvním ročníku vrací na letiště Hosín u Českých Budějovic. Druhý mezinárodní sraz automobilů značky Volkswagen se uskuteční v sobotu 26. srpna 2017 a všem účastníkům nabídne atraktivní celodenní program pro celou rodinu. Hlavním partnerem akce organizované Volkswagen clubem je český dovozce automobilů značky Volkswagen.

„Mám velkou radost, že se po úspěšném prvním ročníku můžeme podílet na organizaci druhého setkání s majiteli a fanoušky všech vozů Volkswagen,“ říká Daniel Harant, ředitel divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika. „Druhý mezinárodní Volkswagen fest se stejně jako loni uskuteční poslední srpnový víkend na letišti Hosín u Českých Budějovic. Účastníci se mohou těšit na pestrý celodenní program pro celou rodinu, který jsme po zkušenostech z loňského roku v několika bodech zásadně vylepšili.“

Volkswagen fest 2017 bude znovu výjimečnou přehlídkou legendárních modelů od Brouka až po Transporter, s nimiž se proslulý německý výrobce zapsal do historie motorismu. Na letišti v Hosíně se však naživo představí také všechny novinky a významné modely z aktuálního portfolia značek Volkswagen osobní vozy a Volkswagen Užitkové vozy. K testovacím jízdám budou k dispozici mimo jiné nový Arteon, nový Golf, Amarok, Multivan, Polo nebo Tiguan. Chybět nebude ani model California Ocean či nový Crafter, který předvede své inovativní asistenční funkce pro parkování v rámci Crafter Roadshow, a offroadový polygon, na němž si mohou řidiči prověřit vlastní řidičské dovednosti i schopnosti terénních vozů Volkswagen.

V pátek 25. srpna bude areál letiště, v němž mohou zájemci kempovat až do neděle, otevřen již od 15 hodin. Ve 20 hodin začne večerní program vystoupením kapely Night Session a o hodinu později bude následovat projekce videoklipů, během níž se budou střídat staré hity s novými.

Oficiální zahájení festivalu je plánováno na sobotní dopoledne. Od 10 hodin po celý den mohou zájemci poměřovat své síly ve sprintech na letištní dráze. Alternativní aktivitou bude několikahodinová orientační soutěž s itinerářem cesty po okolí se skrytým cílem, při níž si posádky vozů mohou procvičit své navigační dovednosti.

Účastníci budou také hlasovat v tradiční soutěži o nejkrásnější vozy srazu, které bude zasvěceným komentářem představovat na rampě moderátor Jan Říha. Výsledky soutěže budou vyhlášeny mezi 19 a 20 hodinou společně s losováním tomboly, jejíž hlavní cenou je exkluzivní lednice Gorenje T1 Bulli v retro designu s motivy první generace Transporteru. Následnou večerní zábavu rozproudí koncerty kapel Olympic Revival a Lucie Revival.

Přečtěte si také:  Jak veteránka dobyla Dakar aneb Škodou 130 LR na Rallye Dakar 2021

V areálu letiště Hosín nebudou chybět ani stánky partnerů s doprovodným programem. Pro fanoušky tuningu je připravena prezentace upravených vozů Volkswagen a o tělesné blaho účastníků se postará bohatý catering. Každý účastník dostane ke vstupence tričko s motivem Volkswagen fest 2017. Další stylové doplňky si mohou zájemci pořídit ve stanu Lifestyle Shopu.

První Volkswagen sraz se uskutečnil vloni rovněž na letišti Hosín. Do jeho areálu se sjelo 297 vozů Volkswagen. Účastníci mohli na výstavě obdivovat nové i historické vozy s logem VW, mezi nimiž nechyběly modely Golf ClubsportBeetle Dune a XL1, ze starších pak T1 Samba, jednotlivé generace modelu Golf GTI, Kübelwagen nebo Schwimmwagen.