2022-volkswagen_amarok-teaser

Volkswagen Amarok už se nevyrábí, ale jeho nová generace se chystá. Na trh by měla přijet už v příštím roce a půjde o auto, které vznikne ze spolupráce automobilek Volkswagen a Ford. A německý výrobce na designové skice ukazuje, jak by mohl vypadat.

Před necelými dvěma roky oznámily a před necelým rokem upřesnily automobilky Volkswagen a Ford spolupráci, která bude zahrnovat vývoj užitkových vozů, elektromobilů a autonomního řízení. Tentokrát nás bude zajímat právě vývoj užitkových vozů.

Přečtěte si také:  Volkswagen Golf GTI BBS Concept je počin amerického zastoupení značky. Inspiraci hledal v 80. letech

Loni v červnu totiž obě automobilky oznámily, že v rámci této spolupráce bude Ford ve svých továrnách vyrábět pick-up střední velikosti, který budou nabízet obě značky: Ford jako Ranger, Volkswagen jako Amarok.

Volkswagen už před rokem zveřejnil první designovou skicu, na které možnou podobu auta ukázal:

2022-volkswagen_amarok-teaser-2020
Teaser pick-upu Volkswagen Amarok, který zveřejnila automobilka v minulém roce. | Foto: Volkswagen

A teď ukazuje další – tu si můžete prohlédnout na úvodním obrázku. Na obou skicách jsou jasně vidět společné prvky, přesto ta aktuální ukazuje i další prvky jako přídavné světlomety na střeše, ale i designové prvky na prazích i v předním nárazníku, který také vypadá trochu jinak. Nechybí ani naviják, který ale asi na sériovém autě bude chybět. Na novém teaseru má navíc Volkswagen Amarok už i reálné kliky ve dveřích nebo vnější zpětná zrcátka, podobající se těm reálným.

Přes čelní sklo už je i vidět do interiéru, ačkoliv v něm skoro nic poznat není. Všimnout si můžeme snad jen toho, že na A-sloupku nebude chybět madlo, díky němuž bude jednodušší nastoupit do interiéru.

Přečtěte si také:  Volkswagen ukazuje skici nového Multivanu, který bude stát na stejném podvozku jako Caddy

Spolupráce obou automobilek v užitkovém sektoru se ale neomezí jen na pick-upy, nýbrž zahrne i další auta. Volkswagen bude pro obě značky vyrábět dodávku, založenou na nejnovější generaci Volkswagenu Caddy, a Ford se postará o nákladní dodávku s nosností do jedné tuny, která by měla přijít ještě letos.

1 komentář

  1. Amarok se samozřejmě dál vyrábí v Argentině, kde v r. 2012 i jeho výroba začala, jen pro pošahané EU restrikce není v Evropě na trhu.

Přidat komentář