volkswagen-amarok-v6-tdi-1

Volkswagen Amarok dostal ještě výkonnější motor V6 TDI, nabízí až 272 koní a 580 Nm

Autor: Tisková zpráva - 18. 4. 2018


Volkswagen Užitkové vozy plní své sliby. Po představení konceptu modelu Amarok Exclusive s nejvýkonnějším motorem lze nyní již objednávat jeho sériově vyráběnou verzi. Trumfem modelu, dodávaného ve výbavových variantách Amarok Highline a Aventura, je motor V6 TDI s výkonem 190 kW, k němuž přidává dalších 10 kW funkce přechodného zvýšení plnicího tlaku, a maximálním točivým momentem 580 Nm. Amarok Aventura kromě toho disponuje novými stylistickými prvky, mezi něž patří černé čalounění stropu, nová 20“ kola nebo poprvé pro Amarok Aventura nabízený metalický lak v barvě zelená Peacock.

Modely Amarok Highline a Amarok Aventura 2018 s novým motorem V6 o výkonu 190 kW/258 koní, resp. 200 kW/272 koní s krátkodobým zvýšením plnicího tlaku, jsou ve svém segmentu jedinečné. V porovnání s dosud nabízeným výkonovým stupněm 165 kW disponují nové varianty modelu Amarok ještě pozoruhodnější dynamikou.

Vyšší točivý moment (580 Nm místo dosavadních 550 Nm) a výrazně vyšší výkon potěší firemní i soukromé zákazníky. Maximální točivý moment nového vrcholného motoru pro model Amarok je přitom k dispozici v rozsahu od 1 400 do 3 000 otáček za minutu a nejvyšší výkon mezi 3 250 a 4 000 otáčkami za minutu. Amarok s novým vrcholným agregátem je v obou verzích Highline i Aventura sériově vybaven trvalým pohonem všech kol 4MOTION a osmistupňovou automatickou převodovkou.

Amarok s výkonnějším motorem V6 pod kapotou navíc disponuje několika stylistickými změnami. Čalounění stropu i obložení střešních sloupků a dalších částí stropu mají nyní v modelu Amarok Aventura titanově černou barvu. V kombinaci se sedadly, čalouněnými titanově černou kůží Nappa, tím vzniká velmi ucelený a atraktivní dojem. Amarok Aventura s novým vrcholným motorem je nově sériově vybaven 20“ koly „Talca“ v odstínu tmavého grafitu s leštěnými paprsky. Také poprvé pro Amarok nabízený metalický lak v barvě zelená Peacock se dodává exkluzivně pro verzi Aventura 190 kW, vyráběnou v Hannoveru. Společně se sportsbarem v barvě karoserie umocňuje sportovní celkový dojem modelu. Kromě toho zůstávají v nabídce na přání dodávané matné laky (šedá Indium, modrá Ravenna) i dosavadní metalický lak modrá Ravenna, který umocňuje exkluzivitu verze Aventura.

Sériová výbava nových modelů Amarok Highline a Amarok Aventura s motorem V6 o výkonu 190 kW zahrnuje mimo jiné bi-xenonové světlomety s LED diodami pro denní svícení. Paket „Světla a výhled“ (s funkcí „leaving home“ a „coming home“, automatickým spínačem stěračů a dešťovým senzorem), mlhové světlomety se statickým přisvěcováním do zatáčky a elektricky sklopná vnější zpětná zrcátka jsou sériovou výbavou verze Aventura, pro Amarok Highline se dodávají na přání.

Na přání dodávaný kryt ložné plochy Roll Cover, jejíž plocha 2,52 m² představuje rovněž měřítko v tomto segmentu, je nyní k dispozici ve stříbrné barvě. Roll Cover chrání přepravovaný náklad před prachem, vlhkostí a nežádoucími pohledy kolemjdoucích. Sériová výbava modelu Amarok Aventura byla navíc rozšířena o designový spodní kryt pod přídí vozu, který je též ve stříbrané barvě.

První vozy Amarok s novým vrcholným motorem V6 o výkonu 190 kW budou v prodejní síti značky Volkswagen Užitkové vozy k dispozici od poloviny června. Pick-upy s novým motorem však mohou zákazníci objednávat již nyní. Model Amarok Highline s novým, nejvýkonnějším motorem je v nabídce za cenu od 1 018 610 Kč bez DPH, Amarok Aventura za 1 237 567 Kč bez DPH. Vstupní bránou do světa šestiválců koncernu Volkswagen je Amarok Trendline s motorem V6 o výkonu 120 kW, který je k dispozici již od 691 904 Kč bez DPH.

Volkswagen Amarok se vznětovým motorem V6 přesvědčuje na celé čáře. A to i zástupce mezinárodních médií, kteří v roce 2018 zvolili Amarok – jako jediný model svého druhu – již podruhé „Mezinárodním pick-upem roku“, a to po jeho úspěchu v roce 2010.

volkswagen-amarok-v6-tdi-2

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru