Vítězem ankety Auto roku 2015 v České republice je Škoda Fabia!

Autor: Tisková zpráva - 21. 1. 2015


Dnes večer se odehrálo v TOP Hotelu Praha slavnostní zakončení ankety Auto roku 2015 v České republice. Jejími vyhlašovateli byly Klub motoristických novinářů a Klub motoristických publicistů ve spolupráci se Svazem dovozců automobilů a Sdružením automobilového průmyslu.

Porota, složená z odborných motoristických novinářů, volila z celkem 31 nominovaných vozů. V prvním kole vybrala pětici finalistůFord Mondeo, Mazda3, Mercedes-Benz třídy C, Škoda Fabia a Volkswagen Passat. Z ní pak vzešlo Auto roku 2015 v ČR, přičemž obálky s hlasovacími lístky se otevíraly a sčítání bodů probíhalo až během večera přímo v sále. Po skončení této procedury už bylo jasné, že tento prestižní titul náleží Škodě Fabia. Trofeje pro vítěze převzal z rukou předsedy poroty Tomáše Hyana ředitel prodejní organizace Škoda Auto Česká republika Luboš Vlček. Sdružení automobilového průmyslu současně udělilo podnikům, působícím na území ČR a podílejícím se na výrobě vozu Škoda Fabia, právo používat v tomto kalendářním roce označení Dodavatel pro Auto roku 2015 v České republice.

auto-roku-2015-v-ceske-republice-skoda-fabia

Již předtím byla předána ocenění za prvenství v jednotlivých kategoriích hlasování veřejnosti, které probíhalo v rámci ankety v závěru loňského roku na stránkách www.autoroku.cz. Mezi městskými auty sklidila největší sympatie Škoda Fabia. V nižší střední třídě uspěla Mazda3, ve střední a vyšší střední třídě pak Ford Mondeo. Mezi terénními a velkoprostorovými vozy se nejvíce líbilo BMW X4 a bavorská automobilka triumfovala díky modelu i8 také v segmentu sportovních automobilů.

Velký den prožil vítěz SMS soutěže pan Jiří Maděra z Kladna. Právě jemu byl totiž určen symbolický šek na částku 500 000 Kč. Tu nyní může uplatnit na nákup některého z nominovaných automobilů.

Vyhlášeny byly rovněž dvě speciální kategorie. Technickou inovací roku 2015 v České republice jsou LED světla s laserovou technologií na voze BMW i8, Zeleným autem roku 2015 Škoda Octavia G-TEC.

Výsledky ankety Auto roku 2015 v České republice

 1. Škoda Fabia – 317 bodů
 2. Volkswagen Passat – 244 bodů
 3. Mercedes-Benz třídy C – 195 bodů
 4. Mazda3 – 167 bodů
 5. Ford Mondeo – 102 bodů

Výsledky hlasování veřejnosti v rámci ankety Auto roku 2015 v České republice

 • Nižší střední třída
  1. Mazda3
  2. BMW řady 2 Coupé
  3. Nissan Pulsar
 • Střední a vyšší střední třída
  1. Ford Mondeo
  2. Mercedes-Benz třídy C
  3. Volkswagen Passat
 • Sportovní vozy
  1. BMW i8
  2. Subaru WRX STI
  3. Audi TT

auto-roku-2015-v-ceske-republice-skoda-fabia-2

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru