rychle-a-zbesile-9-oficialni-plakaty- (1)

Vítěz žebříčku herců, kteří na filmových plátnech rozbili nejvíce aut, nemá překvapivého vítěze. Umístil se i Arnold Schwarzenegger

Autor: Anina Russová - Zdroj: Car Scrap Comparison - Foto: Universal Pictures - 24. 3. 2021


Všichni v posledních týdnech a měsících mají o něco více času než obvykle a tak se velké oblibě těší různé streamovací služby jako Netflix nebo HBO Go. Nebudeme zapírat, i my jsme jejich kouzlu propadli, ale nikdy by nás asi nenapadlo ten čas před televizní obrazovkou trávit tak zajímavým způsobem, jako parta z britského serveru Car Scrap Comparison. Rozhodla se, že nakoupí tuny popcornu a pokusí se zjistit, jaký herec v rámci své postavy ve filmech naboural a poničil nejvíce aut. A vznikl opravdu hodně zajímavý žebříček, jehož vítěz už je vám předem naprosto jasný.

Seznam je plný těch nejznámějších hereckých jmen, a přestože je nám jasné, že těch aut je opravdu hodně, konečná čísla celkem překvapila. Zajímavé je, že v seznamu není ani jedna žena, byť minimálně na jednu bychom měli tip.

Vin Diesel

Tohle se dalo čekat. Známý herec se do čela žebříčku dostal především díky sérii Rychle a zběsile, ve které se mu podařilo zdemolovat 61 aut, 57 z toho řídil. Zaujalo nás, že se k žebříčku neobjevila jeho filmová kolegyně Michelle Rodriguez, ale zjevně jí to za volantem šlo o něco lépe.

Bruce Willis

Hned v závěsu za Dieselem je legenda jménem Bruce Willis. Tvůrci seznamu mu připisují 60 zničených aut, přičemž 35  z nich řídil. Ovšem k autům je potřeba přidat ještě nějaké vrtulníky, letadla či vodní skútry. Především v devadesátých letech, tedy čase klasických a dnes oblíbených akčních filmů zničil nějaká ta auta v každém filmu, ve kterém se objevil.

Arnold Schwarzenegger

I toto jméno se v takovém seznamu rozhodně dá čekat. :) Bývalý guvernér a jedna z největších legend akčních filmů na plátně rozbil 52 aut, přičemž seděla za volantem 30 z nich. 13 aut z celkového počtu rozbitých pak vzalo za své jen v rámci filmu Terminátor 3. Minimálně pět aut pak zdemoloval ve filmech Poslední akční hrdina a také v původním Terminátoru a jeho pokračování Terminátor 2.

Matt Damon

Pro některé možná překvapivé jméno, ale Damon je hvězdou několika velkých akčních filmů a ty si o nějakou tu demolici prostě říkají. Matt jich má na svědomí 35, ale jen 11 řídil. 30 z celkového počtu zdemoloval v rámci série Jason Bourne a nutno říct, že jako stejnojmenná postava se specializoval na destrukci taxíků, kterých bylo nejvíc.

 

Keanu Reeves

V polovině seznamu se umístil herec, kterého asi nejvíce proslavil Matrix, ale Keanu má za sebou mnohem více či méně akčních filmů. V nich celkem rozbil 30 aut a 21 z toho řídil. 17 aut zničil jen v rámci filmu John Wick: Chapter 2 z roku 2017. Spolu s nimi se podílel na zničení pěti motocyklů. Zapomenout ale nemůžeme i na autobus, ale i několik letadel.

Tom Hardy

Jen o jedno auto méně, tedy 29, zničil herec, který se proslavil především rolemi ve filmech Venom, RocknRolla nebo Mad Max Fury Road. A právě v těch vzalo za své asi nejvíce aut, ale nutno říct, že řídil jenom dvě z těch všech zničených.

Daniel Craig

I toto jméno se v seznamu dalo čekat. Představitel Jamese Bonda na filmovém plátně zničil 24 aut a z toho 20 řídil. Zajímavé je, že všechna ta auta zničil jen ve filmech o Jamesi Bondovi – Casino Royale,  Quantum of Solace, Skyfall a Spectre. Přidat musíme ale i pár motorek, lodí a letadel. No, když už jednou dostal povolení zabíjet, tak toho rozhodně využíval.

Nicholas Cage

Známý herec, o kterém se často říká, že má jen jediný výraz tváře, ve svých filmech zničil 22 aut a z toho 12 osobně řídil. Drtivá většina aut padla za vlast v rámci filmů Noc Air, 60 sekund a Ghost Rider.

Tom Cruise

Další z očekávaných jmen a přiznáváme, že nás jeho umístění celkem překvapilo. Tom Cruise na obrazovce zdemoloval 19 aut a 12 z nich řídil. Asi není překvapením, že většinu z nich zničil v rámci role Ethana Hunta v seriálu Mission Impossible. Faktem ale je, že Cruise je ve skutečnosti skvělým řidičem a je zároveň kaskadérem sám sobě. Zvládá pilotovat stíhačky nebo lodě a je o něm známo, že se skoro nikdy nenechává zaskakovat ani v těch nejnáročnějších scénách.

Jason Statham/Dwayne The Rock Johnson

Oba jsou akční hrdinové, hráli spolu v několika filmech a společně se dělí o desátou příčku seznamu, kdy na svém triku mají 18 zničených aut. The Rock jich ovšem řídil 12, Statham jen 6. Nejvíce jich zničili v rámci série Expendables, ale také Rychle a zběsile či spin-offu Hobbs and Shaw.

Štítky: , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru