Jsou to už čtyři roky, kdy si britský pořad prošel pořádným zemětřesením. Tehdy se Jezza, tedy Jeremy Clarkson nepohodl s členem štábu, dokonce ho měl napadnout, za čímž hledejte chlapské proplesknutí, nic brutálního. Vyústilo to v jeho vyhazov. BBC ale asi nečekalo, že se k němu okamžitě přidají i Hammond a May a dokonce šéf produkce Andy Wilman. A to byl vlastně začátek pomalého konce Top Gearu, který můžeme sledovat dnes. To už ostatně připouští i BBC, která nejednou potvrdila, že byla chyba Clarksona vyhodit a následně nechat jít zbytek.

Zatímco Jezza a spol. vedou celkem úspěšnou show The Grand Tour, Top Gear už po několikáté řeší výměnu moderátorů, nízkou sledovanost a kritiku na obsah některých dílů. Show na chvilku lehce pozvedl Matt LeBlanc, slavný americký herec, jehož jméno diváky přitáhlo, ale právě on je jedním z dvojice končících moderátorů.

Co tedy bude s Top Gearem dál? Těžko říct. Zatím to vypadá, že stále těží ze stále slavného jména a z minulosti. Ale diváci mu takto nevydrží věčně.

The Grand Tour, tak, jak ji známe, končí

Po celé ty čtyři roky Clarkson, známý glosátor a komik držel, co se Top Gearu týče, pusu na zámek. Taktně mlčel, věnoval se své show a nic neřešil. Když ale v jedné talk show před pár dny přišla otázka na to, co si o pomalém úpadku Top Gearu myslí, nevydržel. Ale nečekejte příval sprostých slov nebo nadávek. Ne, Jezza se prostě jen zatvářil. Ale tak, že je všem jasné, co si myslí. Pak jen dodal, že Hammond a May jsou z neúspěchu jejich původního pořadu smutní a je jim líto moderátorů, produkce i televize, ale on to má prý jinak. A vlastně se mu nedivíme. Svůj názor podal vtipně a vlastně celkem slušně. Prostě Jezza. 🙂