Víte, co se stane, když při jízdě zatáhnete elektronickou ruční brzdu?

Autor: Anina Russová -   24. 9. 2018


Možná se pleteme, ale něco nám říká, že každého alespoň jednou napadlo, co by se stalo, kdyby za jízdy zatáhl elektronickou ruční brzdu. Klasická ruční brzda je jasná a většina ji během jízdy jistě už použila. Ale to malé tlačítko, které ruční brzdu už takřka vytlačilo, budí respekt.

Ono se vlastně nic nestane, začnou brzdit všechna čtyři kola naráz. Chris Harris a Rory Reid, tedy dvojice moderátorů Top Gearu, se rozhodla to vyzkoušet a natočit. Vzali si na to Volkswagen Golf R.

Nemyslete si, že se tihle dva test auta nějak odflákli a maximálně při používání elektronické ruční brzdy popojížděli někde po parkovišti. Kdepak! Oni tu elektronickou ruční brzdu zkusili aktivovat, zatáhnout se už v tomto případě moc použít nedá, v rychlosti 193 km/h. Tuto rychlost zvolili proto, že je často využívána na německých dálnicích. Zvláštní důvod, ale tahle dvojka moderátorů všeobecně dělá dost zvláštní věci. Ostatně, tento test mezi ně patří také… 😊

A co se stane? I při tak vysoké rychlosti auto po aktivaci brzdy začne v klidu zpomalovat a neohrozí tak ani posádku ani okolní řidiče. Co se ale stane, když někdo bude chtít elektronickou ruční brzdu použít pro driftování? Na to už vám odpověď nedáme, ale dozvíte se jí ve videu.

Štítky: , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek