Ferrari Monza SP2

Video ze Slovenska ukazuje jedoucí exkluzivní Ferrari Monza SP2 s vánočním stromečkem na sedadle spolujezdce

Autor: Radim Plachý - Zdroj: Ferrari, youtube.com - Ilustrační foto: Ferrari - 14. 12. 2022


Možná už jste se také setkali s tím, že jste nevěděli, jak převézt vánoční stromeček, protože do kufru auta se vám nevejde. Jeden slovenský majitel opravdu exkluzivního Ferrari Monza SP2 to možná také u svého každodenního auta řešil, ale pak se rozhodl na převoz stromečku vzít právě toto Ferrari.

Vánoce i těch pár dní před nimi jsou – anebo by měly být – časem pohody a zdá se, že na Slovensku jsou velmi pohodoví lidé. Jak jinak si vysvětlit video, které se objevilo na instagramu, v němž je natočeno dvoumístné Ferrari Monza SP2. Místo spolujezdce je v něm ovšem docela velký vánoční strom. Video bylo natočeno v Banské Bystrici.

Přečtěte si také:  Šéfdesignér Ferrari stvořil jedinečné 812 Competizione. Vydraženo bude pro charitativní účely

A to je rozhodně velký styl, vždyť je to jeden z pouhých 499 kusů, který Ferrari v rámci modelu Monza (v nabídce jsou jednomístné SP1 a právě dvoumístné SP2) vyrobí. Jde o vůz s karoserií typu barchetta, což znamená, že je zcela otevřené, nemá ani čelní sklo a už vůbec ne žádnou ochranu před nepřízní počasí. Cena byla v roce 2018, kdy automobilka oba modely představila, stanovena na 1,6 milionu eur s daní, což je podle dnešního kurzu ČNB v přepočtu necelých 39 milionů korun.

https://www.instagram.com/reel/CmEw6HLuPpP/

Pod kapotou Ferrari Monza SP2 (ale i SP1) je atmosférický benzinový dvanáctiválec z modelu 812 Superfast s objemem 6,5 litru. Jeho výkon je 603 kW/809 koní a 719 Nm. Karoserie je nejen malá, ale díky tomu, že je z karbonu, je i opravdu lehká. Z místa na stovku tak zvládne auto zrychlit na stovku za 2,9 sekundy, za dalších 5 sekund už je na rychloměru 200 km/h a za dalších pár sekund se dostanete na maximální rychlost 300 km/h. Ta je mimochodem právě kvůli absenci čelního skla elektronicky omezená, auto by samozřejmě dokázalo jet ještě rychleji.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *