kahn-mercedes-benz-g (4)

Pokud byste hledali vůz, který asi nejčastěji prochází v pravdě extrémními úpravami, pak je to zcela jistě Mercedes-Benz třídy G. Jakkoliv je už sám o sobě velmi výrazným autem, úpravci z celého světa se do něj pouští s vervou sobě vlastní, přičemž výsledky jsou někdy lehce diskutabilní, jindy nesmírně zajímavé. Britský úpravce Kahn Automobiles stojí se svou verzí Géčka někde uprostřed.

Název jejich projektu je Mercedes-Benz G-Class Project Kahn Carbon Wide Track Edition. Nikdo si jej zcela jistě nezapamatuje, ale výsledek rozhodně nezapomenutelný je. Prim v něm hraje karbon, respektive nové karbonové díly především karoserie. Na první pohled zaujme zvláštní střešní spoiler, který je umístěn jen na stranách střechy. Připomíná něco jako plácačky a tipujeme, že inspirací pro něj byl spoiler Ferrari FXX-K. Podle úpravce ale svou roli, tedy usměrňování proudění vzduchu, splňuje.

Přečtěte si také:  Brabus stvořil jeden ze svých nejdražších projektů. Za cenu jejich verze Mercedes-AMG G 63 koupíte slušný rodinný dům

Zbytek úpravy už je více méně standardní. Úpravce dodal karbonovou střední část kapoty, stejně jako karbonový spoiler pod nárazník. Nový je také přední střešní spoiler a rozšířené blatníky. Všechny díly jsou výhradně karbonové. Nová jsou pak také 23palcová kola přímo z dílny úpravce, která obouvají pneumatiky značky Continental. Interiér byl očalouněn červenou kůží a to jak na sedačkách, tak třeba na výplních dveří. Nový je také výfukový systém, nicméně o nějakém upgradu motoru nebo výkonu úpravce nehovoří.

Úpravce tuto přestavbu nabízí pro všechny druhy třídy G současné generace. Tento konkrétní kus je postaven na základech verze G63 AMG, kdy i s autem vyjde na 224 999 liber, tedy asi 6,7 milionu korun. Samotný balíček úprav, tedy všechny karbonové díly, interiér, kola a výfuk, vyjde na 40 000 liber, tedy asi 1,2 milionu korun.

Přidat komentář