ford-sierra-cosworth-wolf-rs500

Velmi speciální Ford Sierra Cosworth ‚Wolf‘ RS500 bude na konci září na prodej

Autor: Pavel Srp - 16. 9. 2018


V sobotu 29. září se v Britském Silverstone uskuteční další z velmi speciálních aukcí, v níž bude možné přihazovat na velkou spoustu parádních klasických aut. Nebude mezi nimi chybět ani velmi speciální Ford Sierra Cosworth ‚Wolf‘ RS500 z roku 1986.

Čím, že je tohle auto tak speciální? Jde o jeden z pouhých 10 kusů, které upravila společnost Wolf Racing, která byla oficiálním partnerem závodního týmu Ford DTM. Partnerství probíhalo mezi lety 1984 až do roku 1990 a provázela ho velká spousta vítězství. I proto Ford jednoho dne do centrály Wolf Racing poslal 10 sériových modelů Ford Sierra Cosworth RS500, aby prošly úpravou. A tohle auto je právě jedno z nich.

Úpravy byly provedeny hlavně na technice. Velkou změnou prošly motorové díly. Do útrob motoru putovaly závodní písty, jiné (zelené) vstřikovače, větší palivová pumpa, závodní wastegate v kombinaci se zcela novým výfukovým potrubím od turba až ke koncovým tlumičům, ale je tu i upravená řídící jednotka. Výsledkem bylo 300 koní!

Z hlediska úprav designu si lze všimnout 16″ zlatých kol BBS, které měla připomenout tehdejší závodní kola v šampionátu DTM. Jiný, snížený podvozek, jiné nášlapy pedálů anebo jiná hlavice řadící páky ale na první pohled poznat nebyla.

Auto vzniklo pro kontinentální evropský trh, má volant vlevo. Na kontinentu také strávilo většinu svého života, do Velké Británie se dostalo až v tomto roce. Modrý lak je prý původní a stále má svůj lesk. Aby také ne, když má auto najeto jen 24 tisíc mil (cca 38 tisíc kilometrů). Navíc je po technické prohlídce a je připraveno vyrazit na cesty.

Líbí se vám? Můžete koncem září přihazovat. Počítejte ale s tím, že se předpokládá prodejní cena mezi 37 000 až 42 000 liber, což je v přepočtu 1,0 až 1,2 milionu korun. Vizitku auta najdete ZDE.

Pokud by to na vás bylo moc, pak bude v aukci ještě jeden levnější Ford Sierra Cosworth. Jde o novější model z roku 1990. Ten je obyčejný, neprošel rukama žádného úpravce. Jeho vizitku najdete ZDE, jeho prodejní cena se očekává mezi 30 000 až 35 000 liber, tedy mezi přibližně 850 tisíci až jedním milionem korun.

Na kompletní nabídku se můžete podívat ZDE. Třeba se vám více bude líbit BMW E30 M3 Sport Evolution, Lotus 340R, Lancia Delta Integrale Evo, Jaguar E-Type Series 1 Roadster ‚Flat Floor‘ anebo něco úplně jiného.

Štítky: , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru