Na prodej je exkluzivní Ford Sierra Cosworth RS500, najeto nemá ani 10 tisíc km

Autor: Pavel Srp - 23. 10. 2017


Ford Sierra Cosworth je kultovní auto osmdesátých let minulého století, šlo o homologační auto pro tehdejší závody cestovních automobilů, jehož bylo nutné vyrobit alespoň 5000 kusů. I proto jde dnes o velmi ceněný model. Ještě cennější je ale Ford Sierra Cosworth RS500. A jeden kousek, který na počítadle ujetých kilometrů nemá ani 10 tisíc kilometrů, je aktuálně na prodej. A levný opravdu nebude.

A proč je Ford Sierra RS500 Cosworth tak speciální? Vychází z „obyčejného“ Fordu Sierra RS Cosworth, ale verze RS500 dostala větší turbodmychadlo Garett, větší mezichladič stlačeného vzduchu, přepracované bylo zapalování, chlazení ale i mazání motoru a další věci. Díky tomu výkon motoru poskočil až na 165 kW/225 koní. Tuto verzi má na svědomí Mike Moreton a vznikalo v dílnách Aston Martinu v Tickfordu. Označení 500 v názvu přitom značí počet vyrobených kusů. Všechny z nich byly pouze s pravostranným řízením a byly určeny pro britský trh.

Auto bude dražit aukční dům Silverstone Auctions v rámci akce NEC Classic Motor Show, která se koná mezi 10. a 12. listopadem 2017 v britském Lancasteru.

Jde o model vyrobený v roce 1988 a má velmi zajímavou historii. Auto bylo nalezeno v roce 2007 v jedné sbírce vozů Ferrari v Německu a následně bylo prodáno jinému sběrateli vozů Ford. Ten ho zavřel do klimatizované garáže, kde staálo až do teď. Je v naprosto původním a dokonalém stavu. Očekává se, že prodejní cena se bude pohybovat mezi 100 – 115 tisíci librami, což je v přepočtu podle kurzu ČNB přibližně 2,8 – 3,2 milionu korun.

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru