Rallye Dakar je podle mnohých nejnáročnější motoristickou soutěží světa. Ten letošní před několika málo dny skončil a zbylo po něm několik zajímavostí a specialit. Jednou je určitě fantastické umístění týmu Martina Macíka i Martina Prokopa, ale třeba i konverzace Aleše Lopraise. Co ovšem to všechno strčí do kapsy je obrovská chyba pořadatelů, která mohla stát životy.

Případ se stal na jedné z etap, ve chvíli, kdy pořadatelský vrtulník letěl nízko nad jedoucím kamionem týmu KAMAZ-Master, který řídil Anton Shibalov, tedy jedna z velkých hvězd týmu Kamaz, ale i dakarského závodění. Problém byl v tom, že vrtulník byl až příliš nízko a ve chvíli, kdy kamion najel na nerovnost, která ho lehce vyhodila do vzduchu, se s vrtulníkem střetlo.

Na záběrech je vidět, že z auta něco upadlo, ale jen shodou šťastných náhod to jiné následky nemělo. Raději nedomýšlet, jak by to vypadalo, kdyby třeba pilot vrtulníku zazmatkoval nebo bylo ono dotknutí silnější. Eric Khairullin z ruského týmu novinářům řekl: „Je velké štěstí, že po střetu vše fungovalo. Tohle je problém pořadatelů, kteří by na své piloty a vrtulníky měli dávat větší pozor.“

Přečtěte si také:  Takhle to vypadá, když na čelní okno za jízdy spadne kus ledu z kamionu. Řidiče náklaďáku hledá policie

V prohlášení dále uvedl, že náraz poškodil sání umístěné na střeše, nicméně protože se nestalo nic vážnějšího, případ nebyl nijak výrazně řešen či vyšetřován.