dakar_2021-po12etape-cil-martin-prokop

Posledních 225 měřeného úseku dvanácté etapy letošního Dakaru již pro posádku Benzina Orlen Teamu změnu v celkovém pořadí nepřineslo. Martin Prokop s Viktorem Chytkou si ze Saudské Arábie odvážejí skvělé deváté místo celkové klasifikace kategorie automobilů.

Martin Prokop letos z kraje ledna odstartoval již do svého šestého Dakaru, přičemž každý z nich dokázal vždy dokončit. Nevylepšil sice své maximum v podobě šestého místa z roku 2019, ale mezi továrními posádkami a více než šedesáti automobily na startu je to pro soukromý tým fantastický výsledek.

Martin Prokop v cíli posledního měřeného úseku Dakaru 2021: „Jsme šťastní za další dokončený Dakar a umístění v top 10, ale dnes se nám to úplně nepovedlo. Chtěli jsme ještě zabojovat o osmé místo, ale udělali jsme dvě špatná rozhodnutí a ztratili jsme zase nějaký čas. Tak to prostě je, když se snažíme, patří k tomu trochu nervozita a dělají se chybky. Jsme ale v cíli a máme radost. Výsledek je lepší než minulý rok a je vidět, že máme zajímavé výsledky. Věřím, že jsme něco ukázali a do budoucna ještě předvedeme! Děkujeme všem za fandění a podporu!“

Celkové pořadí Rally Dakar 2021 kategorie automobilů:

1. S. Peterhansel (FRA) / E. Boulanger (FRA) – X-RAID MINI JCW TEAM 44.28:11
2. N. Al-Attiyah (QAT) / M. Baumel (FRA) – TOYOTA GAZOO RACING +00.13:51
3. C. Sainz (ESP) / L.Cruz (BEL) – X-RAID MINI JCW TEAM +01.00.57

9. M. Prokop / V. Chytka – BENZINA ORLEN TEAM +04.09:21