2018-porsche-macan- (1)

Velké překvapení. Další generace Porsche Macan bude jen na elektřinu

Autor: Anina Russová -   27. 2. 2019


Porsche během příštích několika let plánuje velký elektrický nástup. Nemusí se nám to líbit, ale musíme to akceptovat a doufat, že tyto prodeje elektrických SUV ze Stuttgartu dají vzniknout podobným hračkám, jakými jsou třeba 911 GT2 RS nebo 911 GT3 RS. Ovšem, než se tak stane, budeme si muset zvyknou na několik čistě elektrických modelů.

Prvním, se kterým se potkáme bude model Taycan, který by měl dorazit ještě do konce tohoto roku. V roce 2020 Porsche ukáže elektrický model Mission E Cross a o rok později právě novou generaci SUV s názvem Macan, které ovšem bude jen a pouze na elektřinu. A je to zajímavý krok. Vždyť Macan je vedle Panamery a ikonické 911 nejprodávanějším modelem značky a je otázkou, jak se zákazníci k této zprávě postaví.

Zatím není úplně jasné, jakou technikou bude Macan osazen, ale dá se předpokládat, že bude vycházet z modelu Taycan. To bude elektromobil, který bude vycházet z konceptu Mission E. Už víme, že o pohon se v jeho případě budou starat dva elektromotory s permanentním magnetem, jejich výkon by dle samotného Porsche měl být 600 koní, což má znamenat zrychlení z klidu na 100 km/h za 3,5 sekundy.

Macanu by takové hodnoty slušely, ale jisté je, že pro něj projde tato elektrická jednotka nějakou úpravou. My jen doufáme, že než Porsche vypustí na silnice tyto elektromobily, bude k dispozici více nabíjecích stanic, než je tomu doposud.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *