Porsche-Mission-E-Cross-Turismo-01

Zákazníci se mohou těšit na druhý sportovní elektromobil z Zuffenhausenu. Dozorčí rada společnosti Porsche AG dala na svém zasedání 18. října zelenou sériové výrobě koncepční studie Mission E Cross Turismo. Výrobce sportovních vozů vytvoří 300 nových pracovních míst ve svém hlavním výrobním závodě v Zuffenhausenu, v němž se bude vozidlo, představené na Ženevském autosalonu 2018, vyrábět.

Provozuschopná koncepční studie Mission E Cross Turismo byla hvězdou autosalonu v Ženevě a od návštěvníků autosalonu i médií se dočkala pozitivního přijetí. Čtyřdveřové Cross Turismo má elektrický pohon, pracující s napětím 800 V, a je připraveno pro nabíjení v síti rychlonabíjecích stanic. Systém poskytuje nejvyšší výkon 600 koní a dojezd 500 km (kombinovaný cyklus EU).

Vozidlo je odvozeno z modelu Taycan. První čistě elektricky poháněné Porsche bude uvedeno na trh v roce 2019. V souvislosti s uvedením modelu Taycan na trh vznikne 1200 nových pracovních míst v Zuffenhausenu. Velký důraz je kladen na trvale udržitelnou výrobu, která bude mít neutrální bilanci emisí CO2. Porsche plánuje investovat do elektrické mobility více než šest miliard eur do roku 2022.

Porsche-Mission-E-Cross-Turismo-02