Co si budeme povídat. Velká většina dnešních SUV a aut, která se tváří jako terénní, se dostane do problémů už jen na více rozbahněné polní cestě. Na jednu stranu za to může fakt, že některá auta tohoto typu jsou opravdu jen na silnici, na druhou stranu to dělá i nevhodné obutí. V dnešní době hodně vedou kola pokud možno velká. A to jak z výroby, vždyť třeba BMW nebo Audi klidně mohou dostat i více než 20“ disky, tak v rámci tuningových úprav.

Velká kola jsou prostě v kurzu. Stačí se podívat na jakýkoliv tuningový sraz a jednou z věcí, kterou mají všechna ta upravená auta společnou, jsou právě kola s velkým průměrem. A ví to i americká firma Vossen Wheels, která se velkými kvalitními koly už nějaký ten pátek zabývá. A jedním z aut, kterému jejich kola opravdu hodně sluší, je Mercedes-Benz třídy G. Ve videu přímo od Vossen Wheels obouvá disky s označením HF-3 a to s průměrem 22 palců. A to už je nějaká velikost.

Americké kované disky Vossen Wheels lze koupit i v Česku. Vyjdou i více než na čtvrt milionu korun

Ačkoliv se ale taková kola obouvají do něčeho, co pneumatiku jen připomíná, Vossen Wheels to tentokrát udělali jinak. Ta 22palcová kola obuli do terénních pneumatik a „géčko“ pak poslali do bláta, vody a na off-roadovou trať. Nejen, že to funguje, ale jako celek to vypadá prostě dokonale. Nejvíce nás pak baví rezerva umístěná na víku zavazadelníku, která samozřejmě s obutím drží krok. To má prostě styl! A ten má i cena za jedno kolo, kterou si u Vossenu stanovili na 579 dolarů, tedy asi 13 800 Kč.