Ve Švédsku byl vyfocen zvláštní Renault Mégane GT, je to nový Mégane R.S.?

Autor: Pavel Srp -   11. 12. 2016


Aktuální generace Renaultu Mégane brázdí české silnice již více než tři čtvrtě roku, aktuálně nejsilnější verzi je jen provedení Mégane GT. Ačkoliv na něm oddělení Renault Sport pracovalo také, vrcholný Mégane R.S. bude ještě sportovnější.

Renault Mégane R.S. se již testuje, nasvědčuje tomu prazvláštní Renault Mégane GT, který byl vyfocen na čerpací stanici ve Švédsku. Zajimavé je, že se povedlo vyfotit ho s jedním z jeho možných konkurentů, Volkswagenem Golf R. Když se na něj podíváme, můžeme si všimnout širších nástavců blatníků a vyřezaného zadního nárazníku. Vzadu jsou totiž hned čtyři koncovky výfuku, dvě původní z verze GT v rozích nárazníku a dvě nové uprostřed.

Nová generace Mégane R.S. bude nabízena výhradně s pětidveřovou karoserií, třídveřovou verzi už prostě nekoupíte. Naopak má dostat natáčení zadních kol 4Control, které mají všechny poslední modely Renault. O pohon by se měl starat přeplňovaný čtyřválcový dvoulitr s výkonem kolem 300 koní, který by měl být spojen s manuální šestistupňovou převodovkou nebo s dvojspojkovou skříní EDC (za příplatek). Zajímavé jsou také poměrně velké přední brzdové třmeny Brembo i kotouče.

Nový Renault Mégane R.S. by měl být představen na březnovém autosalonu v Ženevě a k prvním zákazníkům by se měl dostat ještě koncem příštího roku.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *