2022-Extreme_E-ABT_CUPRA_XE-Jutta_Kleinschmidt-a-Nasser_Al-Attiyah

V závodech Extreme E budou v sezoně 2022 pro tým ABT CUPRA XE jezdit Jutta Kleinschmidtová a Nasser Al-Attiyah 

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: CUPRA -  6. 2. 2022


Po obrovském úspěchu první sezony v roce 2021 se Extreme E – globální závody elektromobilů, které poukazují na přírodní oblasti ohrožené změnou klimatu – připravuje na zahájení druhé sezony. Cílem závodů je dodávat nám všem odvahu k pozitivním krokům na ochranu budoucnosti naší planety. Používání závodních elektromobilů ukazuje, jak můžeme zabránit dalším škodám a přispět k vyřešení problémů spojených s klimatickou změnou.

CUPRA je součástí seriálu Extreme E od samého začátku. CUPRA byla první automobilovou značkou, která oznámila svou účast, a za hlavního partnera týmu si vybrala společnost ABT Sportsline.

Přečtěte si také:  Rallye Dakar 2023: Macík si v 6. etapě v dunách doletěl pro 3. místo. Zažil smyk i velbloudy

Tým ABT CUPRA XE dokončil první sezonu na pátém místě v celkovém hodnocení a nyní se důkladně připravuje na druhou sezonu, pro kterou si stanovil velmi ambiciózní cíle. Této výzvě se postaví se dvěma skvělými jezdci za volantem. Členem týmu pro novou sezonu se stal čtyřnásobný dakarský vítěz Nasser Al-Attiyah (v letech 2011, 2015 a 2019 a v ročníku 2022, který se uskutečnil minulý měsíc), který bude týmovým kolegou dosavadní jezdkyně značky CUPRA (a vítězky Rallye Dakar 2001) Jutty Kleinschmidtové. Nová dvojice jezdců bude mít klíčovou úlohu ve snaze týmu ABT CUPRA XE bojovat o umístění na stupních vítězů a vítězství během každého podniku v kalendáři.

CUPRA_Tavascan_XE-2022-zavody-Extreme_E
e-CUPRA ABT XE1 pro závody Extreme E v roce 2022

Elektrifikace a sportovní výkony jdou u značky CUPRA ruku v ruce a reinterpretace závodního vozu e-CUPRA ABT XE1 pro rok 2022 odpovídá duchu mistrovství Extreme E. Vůz je vybaven sadou akumulátorů o kapacitě 54 kWh, jejíž uložení za kokpitem přispívá k optimálnímu rozložení hmotnosti vozu mezi nápravy. Elektricky poháněný závodní vůz zvládne zrychlení z 0 na 100 km/h za cca čtyři sekundy. CUPRA Tavascan XE se navíc ještě více zaměřuje na trvalou udržitelnost a ochranu životního prostředí. Konstrukci vozu lze přizpůsobovat novým podmínkám a požadavkům díky dílům, které vznikají technologií aditivní výroby. Díky tomu jsou i opravy elektromobilu ve vypjatých podmínkách závodu mnohem snadnější a rychlejší.

Přečtěte si také:  Motocyklový jezdec Oliver König jezdí v Hyundai i30 N Drive-N

Závodní terénní elektromobil naznačuje designový styl budoucího sériově vyráběného modelu CUPRA Tavascan. Vývoj designu i konstrukce druhého 100% elektromobilu značky CUPRA probíhá v Barceloně. Tavascan bude na evropské i zámořské trhy uveden v roce 2024.

CUPRA Tavascan Extreme E Concept: Na počátku nejmodernější technologie byla… tužka

Seriál Extreme E podporuje výzkum značky CUPRA v oblasti elektrifikace a současně propaguje elektrifikaci, trvalou udržitelnost, ekologické povědomí a rovnost pohlaví. První podnik sezony se uskuteční ve dnech 19. a 20. února v Neomu (Saúdská Arábie).

Jutta Kleinschmidtová, jezdkyně týmu ABT CUPRA XE pro sezonu 2022, řekla: „Již se nemohu dočkat, až sezona 2022 odstartuje. Loni jsme si vybudovali solidní výchozí pozici a bojovali o nejlepší umístění. Výzvou pro letošní rok je dosahovat vítězství v závodech a umístění na stupních vítězů mnohem konzistentněji. Jsme na to náležitě připraveni. Za vším, co dělám, stojí moje vášeň pro terénní závody, a skutečnost, že tuto vášeň sdílím s tak skvělým týmem, mě inspiruje k nejlepším výkonům na trati. Chci, aby sezona už začala!“

2022-Extreme_E-ABT_CUPRA_XE-Jutta_Kleinschmidt
Jutta Kleinschmidtová

Nasser Al-Attiyah, jezdec týmu ABT CUPRA XE pro sezonu 2022, řekl: „Jsem opravdu nadšený. Jsem přesvědčen o tom, že to pro mě bude obrovská zkušenost, protože mistrovství Extreme E je krokem k lepší budoucnosti. Jsem hrdý, že jsem se stal členem kmene CUPRA pro toto dobrodružství, a vím, že dokážeme odvádět skvělou práci. Zázemí týmu ve spojení s Juttinými a mými zkušenostmi dokáže konsolidovat veškerou dosud skvěle provedenou práci. Jsme opravdu odhodlaní. Naším cílem je vítězit. Už se nemohu dočkat, až budu sedět v autě a naplní mě pocit radosti. Využijme tuto příležitost na maximum!“

2022-Extreme_E-ABT_CUPRA_XE-Nasser_Al-Attiyah
Nasser Al-Attiyah

Dr. Werner Tietz, člen představenstva odpovědný za výzkum a vývoj značky CUPRA, řekl: „Vždy hledáme výzvy a loňský rok nám ukázal, že závody Extreme E odpovídají duchu značky CUPRA. Potvrdilo se také, že elektrifikace a sportovní výkony jdou ruku v ruce. Je to pro nás skvělá příležitost k nepřetržitému vylepšování našich vozů a vývoji budoucích technologií. Máme radost, že i v roce 2022 budeme závodit. S Juttou a Nasserem v našem týmu se budeme usilovně snažit být co nejlepší a umisťovat se s vozem CUPRA Tavascan XE na nejvyšším stupni vítězů.“

Přečtěte si také:  Olga Roučková o Rallye Dakar 2023: „Hodně těžký Dakar, ale jsem šťastná a spokojená"

Hans-Jürgen Abt, společník a jednatel ve společnosti ABT Sportsline, řekl: „Ač jsme si naši první sezonu v Extreme E opravdu užívali, považujeme toto mistrovství stále za ‚nedokončenou práci‘. Naše cíle jsou stále stejné: Chceme bojovat o vítězství v závodech a o titul. V náš tým, naše jezdce, náš vůz a naše partnery mám plnou důvěru a nemohu se dočkat, až uvidím oba naše dakarské hrdiny, Juttu a Nassera, na závodní trati. Současně bych rád poděkoval Mattiasovi (Ekströmovi), který sehrál důležitou roli při budování našeho týmu a nyní se chce soustředit na jiné výzvy. Již více než dvě desetiletí je členem naší rodiny ABT, a tak tomu bude i v budoucnosti.“

Štítky: , , , , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *