V roce 2019 zakáže vjezd dieselům dalších 10 německých měst

Autor: Tisková zpráva - 18. 1. 2019


Německé tažení proti vznětovým motorům nemá konce. V roce 2019 se k omezení vůči dieselům, ve skutečnosti platí vlastně jen v Hamburku, přibude celá desítka dalších. Obvykle se bude jednat o omezení vjezdu do části měst, o čemž budou informovat dopravní značky, a na nich bude na dodatkové tabulce vyznačeno vozu s jakou emisní normou je vjezd zapovězen. Obvykle půjde u dieselů o Euro 4 a 5, u benzinových vozů o Euro 2. Běžná benzínová auta to přežijí. Ta se vznětovým motorem, jen v případě splnění patřičných norem, což jsou hlavně ta nejnovější.

Na německých dálnicích budeme už brzy potřebovat dálniční známky

O jaká města půjde? Seřazeny podle abecedy to jsou: Berlín, Bonn, Cáchy, Darmstadt, Essen, Frankfurt, Gelsenkirchen, Kolín, Mohuč a Stuttgart. Přičemž od 1. leda začalo omezení platit v: Cáchách a Stuttgartu a od února ve Frankfurtu. Od dubna v Kolíně, od června v Berlíně a Darmstadtu, od července v Gelsenkirchenu a zbylá města chystají nejrůznější omezení od září.

Obvykle se zákaz týká i vozidel splňujících normu Euro 5, ale třeba Bonn jejich vjezd povolí. V Mohuči ještě mají půl roku na přijetí dalších kroků, aby se emise snížily, když ne, nastupuje onen tvrdý zákaz. Berlín zase začne se zákazem jen v 8 ulicích v centru, pakliže se situace nezlepší, rozšíří se zákaz až na 120 úseků silnic. Podobně v Darmstadtu se od ledna zákaz dotkne jen dvou ulic, později (od 1. června) podle vyhodnocení, budou následovat další ulice.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek