Nelze si nevšimnout, že za drtivou většinou dopravních nehod stála vysoká rychlost. Upozorňují na to bezpečnostní experti i policie. Když se pak vysoká rychlost spojí s nezkušeností, mokrou vozovkou, agresivitou nebo třeba nevhodným předjížděním, je o malér postaráno. O takových nehodách vás čas od času informujeme a to hlavně proto, abyste viděli, jak mohou nerozvážnost a vysoká rychlost dopadnout. Pokud by to byť jediného řidiče donutilo sundat nohu z plynu, neminulo se to účinkem.

A i proto doporučujeme, abyste se podívali na záběry nehody, která se před pár dny stala v kanadském Ontariu na ulici Williams Parkway. Záběry pořídila kamera umístěná na jednom z domů a je na nich vidět i úplný začátek nehody 28letého řidiče.

Ten nad svým autem ztratil kontrolu v levotočivé zatáčce na mokré vozovce. Už z těch pár sekund je jasné, že těsně před tím než dostal smyk, nejel úplně pomalu, což pro deník Toronto Sun potvrdila i kanadská policie. Jakmile se auto dostalo do smyku a mimo silnici na travnatou plochu, roztočilo se a ještě nabralo rychlost. Jako neřízená střela sešrotovalo jednu značku, strom a jedno zaparkované auto. Jeho trosky, ale i trosky všeho, co vzal s sebou, byly po nehodě rozházené do desítek metrů od místa, kde došlo k prvnímu nárazu.

Za smrtelnou nehodu při nelegálním závodu padl v Německu trest jako za vraždu

Nejzvláštnější na tom všem je, že řidič, který vše způsobil, nehodu přežil a dokonce v tak dobré kondici, že byl ihned vzat do vazby. Z té byl sice propuštěn, ale v první polovině září ho čeká soud a je dost pravděpodobné, že se do vězení ještě na mnohem delší dobu vrátí.