V Pardubicích výrazně zdražili nucený odtah vozidel. Vyjde dráž než v Praze nebo Brně

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Městská policie Pardubice - 6. 10. 2022


Najít ve většině měst parkovací místo je někdy jako zlý sen. A ten se promění v noční můru ve chvíli, kdy je zaparkované auto odtaženo. Důvodů pro to může být hned několik, ale jisté je, že to nikdy nebude levné. V Pardubicích navíc před nedávnem cenu odtahu výrazně zdražili, a tak by si parkující řidiči měli dávat opravdu dobrý pozor.

Pardubická městská policie o výrazném zdražení odtahu informovala na svých sociálních sítích. Uvedli, že nově vyjde odtah na 2500 Kč a vzhledem k tomu, že maximální sazba za špatné parkování je maximálně 2000 Kč, dostávají se tak v Pardubicích do situace, kdy cena odtahu převyšuje i samotnou pokutovou taxu. I to by podle tamních strážníků měla být motivace pro všechny řidiče, aby parkovali tak, jak mají. Ovšem takových, kteří na toto pravidlo nemyslí, není málo. Jen za měsíc září museli strážníci odtahovku volat v 19 případech.

Přečtěte si také:  Mercedes-Benz Blue Wonder byla nejrychlejší odtahovka na světě. Byla sešrotována, dnes existuje jako replika

Nutno říct, že nová sazba za odtah v Pardubicích rozhodně není nízká. Například v Praze vyjde jednosměrný odtah na 1900 Kč. Zpětný odtah, kdy se auto například po umytí ulice vrací zpět na místo, vyjde na 3800 Kč. V brně stojí odtah auta 1920 Kč, v Ostravě 1500 Kč a třeba v Plzni 1550 Kč. Rozdíly pak jsou v parkovném na záchytném parkovišti. Zatímco v brně je už v ceně odtahu, v Praze vyjdou první tři dny na 250 Kč za den, od čtvrtého dne 400 Kč za den a od 181. dne 50 Kč na den.

Kdy počítat s odtahem?

Odtah není automatickou součástí řešení každého špatně zaparkovaného auta. Někdy stačí pokuta, jindy k ní strážníci přidají botičku. Jsou ale situace, kdy to bez odtahové služby prostě nejde.

Pokud řidič zaparkuje ve vjezdu nebo výjezdu třeba z garáží, může si být odtahem stoprocentně jist. Jak připomněli pardubičtí strážníci, ty žluté čáry na silnicích právě u výjezdů a vjezdů do garáží nejsou proto, aby byla silnice barevnější.

Přečtěte si také:  Řidič s nepojízdným autem zablokoval opravovaný Barrandovský most. Nabízený odtah odmítl

Stejně tak je s odtahem potřeba počítat ve chvíli, kdy zaparkované auto zabírá stání vyhrazené pro jiné vozidlo, protože ten, kdo si za ono místo platí to opravdu nedělá proto, že chce parkovat jinde. A odtah je samozřejmě součástí řešení auta parkujícího tak, že tvoří překážku v provozu.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek