V Íránu postavili repliku Lamborghini a vůbec jim to není trapné

Autor: Anina Russová -   19. 10. 2018


Už jsme vám říkali o tom, že Číňané jsou experty v kopírování aut a nestydí se ani vysílat své armády kopírovačů na světové autosalony. Už se našly automobilky, které se snažily těmto čínským kopírovačům soudně postavit, ale vzhledem k tomu, že se soudí v Číně, moc slavně nedopadly. Je to děsivé, ale bohužel s tím asi nejde vůbec nic udělat.

Vedle těchto čínských kopií se před pár dny zařadila i jedna z Íránu. Ovšem s jedním velkým rozdílem. Zatímco Číňané neustále tvrdí, že nic nekopírují, íránská značka Massoud Moradi se tím, že okopírovala vše, co mohla, vůbec netají. Právě naopak! Jde o její verzi Lamborghini Murciélago SV, přičemž na vývoji auta prý pracovala více než čtyři roky. To není úplně moc na to, že jde o první auto této společnosti, a navíc rovnou supersport.

Delší čas nebyl potřeba, protože Massound Moradi ke stavbě použili reálný rám Murciélaga a prý využili i další data přímo z italské automobilky. Proto sám vývoj, ale i stavba netrvaly tak dlouho.

A právě z těchto důvodů prý Íránská automobilka, dá-li se tomu tak říkat, také vůbec neřešila nějaké testování auta v provozu. Tedy, jedním důvodem byl fakt, že si je jistá italským vzorem a druhým, že v této zemi chybí silnice, kde by vůbec toto auto šlo vyzkoušet. Nějaké testy by to bývalo ale chtělo…

Pod částečně karbonovou karoserií se totiž neukrývá motor V12, který má Lamborghini Murciélago, ale šestiválec o objemu 3,8 litru z Hyundai. Výkon, ani jiné hodnoty zatím tvůrce neuveřejnil, což má asi souvislost s tím, že auto netestovali. Celkem by nás zajímalo, kdo si tuhle neozkoušenou repliku pořídí. Výrobce ale počítá prý s tím, že ročně prodá 50 až 100 kusů. No, hodně štěstí…

Štítky: , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *