Jak se kopírují auta přímo na autosalonu

Autor: Anina Russová - 6. 3. 2014


Na právě probíhajícím ženevském autosalonu se toho děje opravdu hodně. Kromě toho, že automobilky představují jednu horkou novinku za druhou, je to také rej pro „tajné špicly“ všeho druhu. Za posledních pár let si nejde nevšimnout, jak moc jsou auta z Číny podobná těm evropským. A věřte, že nejde jen o tvary karoserie. V kdejakém čínském autě najdete řadu detailů z několika již dobře známých v Evropě prodávaných vozů. Tu může být klika dveří podobná Peugeotu, tvar karoserie třeba Mercedesu a volant může být klidně například z Volva. Je to smutná doba. Jeden inženýr a vývojář něco pracně vymyslí a ještě pracněji si to u domácí automobilky prosadí, aby následně přišel někdo s foťákem, auto si na nějaké výstavě nafotil a pak prostě okopíroval. I když funkci nedoladí tak, jako u originálu.

Samozřejmě je to na všech velkých autosalonech, ten ženevský nevyjímaje. Tedy asi, protože ať se nám to líbí nebo ne, reálné důkazy nemáme ani my, ani autor fotografií, který fotí pro magazín autoevolution.com. Ten totiž přímo při činu vyfotil japonského návštěvníka autosalonu, kterak si velice detailně fotí právě představený Peugeot 308 SW. Krom toho se fotografovi podařilo zachytit i poznámky dotyčného muže a na nich je vidět to, jak každičký detail auta dostane nějaké hodnocení. A podle těchto poznámek, bohužel Peugeot 308 SW není jediným, který detailním prozkoumáním projde. Všechny fotky najdete TADY.

Pořád říkám, že je smutná doba. Snažíte se, něco vymyslíte, máte úspěch a pak si to prostě někdo přivlastní. Bohužel ani soudy se k tomuto nestaví moc dobře. Co vím, tak kdokoliv se snažil s těmito plagiátory soudit, nevyhrál. Jaký na to máte názor?

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru