Jakkoliv to zní zvláštně, je to opravdu tak. V asijském pohoří existuje malá vesnička s názvem Sandakphu, kde je Land Rover jako doma, a kde skutečně slouží k tomu, k čemu byl vyroben.

Sandakphu leží v srdci Himalájí, konkrétně ve výšce 3636 metrů nad mořem. Kromě doslova dechberoucí krajiny, dokonalých výhledů a velmi pohostinných a milých lidí nabízí ještě jednu zajímavost. Tamější lidé si oblíbili Land Rover. A hodně. Pro celou vesnici zde už několik desítek let věrně slouží 46 Land Roverů, přičemž některé jsou ještě z roku 1957! A dostávají zde pořádně do těla.

Na nějaké automyčky zapomeňte. Tady musí všechna auta tvrdě dřít a musí na ně být spoleh. Je pravda, že čas od času se může některé porouchat. To ale tamní opraváři umí vyřešit. Možná nebudou postupovat podle zaběhnutých regulí značkových servisů Land Rover, ale i s tím málem, co mají, zvládnou opravit vše. Není prostě čas, ztrácet čas. 🙂

Zástupci britské automobilky se na tohle úžasné místo vydali a natočili velmi povedené video, které zachycuje místní život po boku dnes již legendárních automobilů.