pozar-porsche_911-praha_dolni_brezany-2021-prosinec- (4)

V noci na neděli 5. prosince zhruba čtvrt hodiny před čtvrtou ranní byl středočeským hasičům oznámen požár Porsche 911 v Dolních Břežanech v okrese Praha-západ.

Operační důstojník na místo ihned vyslal profesionální jednotku z Jílového u Prahy spolu s dobrovolnou jednotkou obce Dolní Břežany. Hasiči už při svém příjezdu k události zpozorovali, že požár zcela zasáhl osobní automobil a ohrožuje ještě Mercedes-Benz, který stojí vedle. K likvidaci plamenného hoření nasadily jednotky v dýchací technice jeden vodní proud.

Přečtěte si také:  Dva youtubeři se inspirovali Top Gearem a natáčeli si divokou jízdu. Skončili bez aut, řidičáku a málem i ve vězení

Za necelých deset minut od zahájení hasebních prací byl požár pod kontrolou, dále se nešířil a velitel zásahu mohl nahlásit lokalizaci a za další čtvrthodinu úplnou likvidaci.

Škoda byla předběžně vyčíslena na jeden a půl milionu korun. Proč k požáru došlo, zjišťuje kromě hasičského vyšetřovatele také Policie ČR. Do vyšetřování příčiny požáru se zapojil také psovod se psem, který je cvičený na vyhledávání látek urychlující hoření.

Přidat komentář