cabrio-gallery-muzeum-skoda-skoda_110L_cabrio- (1)

Pokud jste chtěli kabriolet od škodovky, museli jste si koupit Felicii ze šedesátých let anebo nějakou z přestaveb různých karosáren. Existovaly Rapidy, Favority, ale i další modely. Třeba kabriolet ze Škody 110 L, který je navíc v České republice aktuálně na prodej.

Škoda 110 L bývala klasický tříprostorový sedan s motorem vzadu a zavazadelníkem vpředu. S jinou karoserií se oficiálně nikdy neprodávala, vznikalo jen odvozené kupé Škoda 110 R. I tak je ovšem možné pořídit si ji jako kabriolet, navíc v České republice.

Přečtěte si také:  Nové nejrychleji prodávané auto v Americe je hranatý off-road. Vystřídal Chevrolet Corvette

Jde o přestavbu, pocházející z Bosny a Hercegoviny, přičemž základem byl klasický sedan Škoda 110 L. Přestavba je provedena tak, že z auta byla jednoduše uříznuta střecha za A sloupky a dovnitř navařený rám, který auto zpevňuje, protože již šlo o model se samonosnou karoserií.

Auto má platné české doklady i uhrazený ekopoplatek, takže jezdit s ním po silnici bezpečně a bez problémů můžete. Podle inzerátu, který najdete zde, není zásadně zkorodované. Cena je stanovena na 275 tisíc korun.

Přečtěte si také:  „Autem normálně jezdím, protože jiné nemám,“ říká majitel Škody Rapid OHV z roku 1940

Automobil pochází ze sbírky Pavla Kaliny, který provozuje muzeum Cabrio Gallery v Dobřenicích, kde jsme si auto prohlédli i my, a odkud pocházejí i přiložené fotografie. V inzerátu najdete i další fotografie, včetně zadní části auta.

Mimochodem není to poprvé, kdy byla v Česku na prodej Škoda 100 jako kabriolet. Inzerát na jiný kousek se objevil i před třemi lety:

V České republice je na prodej Škoda 100 kabriolet

7 komentáře

  1. zajímalo by mě jestli ty dveře jdou bezproblémů otevírat. Protože to bude mít brutální problémy s kroucením. Ta podlahová deska a prahy vůbec nejsou dělané na to aby samy o sobě držely celé auto. Muselo by se to hodně brutálně vyztužit

  2. Evidentně to Erko není ale paskvil škoda 100, 4 dveře, plachta slátaná,,, Se nějakej Dragan vyřádil to je tak za desítku, pro slepice.

  3. Takovým jsme lítali na vesnici na zábavu. Střechu jsme řízli flexou, akorát pak nešly otvírat dveře, trochu se to prohlo, ale naskakovali jsme jak v Americkém filmu, pohodička…

Přidat komentář