cabrio-gallery-muzeum-skoda-skoda_110L_cabrio- (1)

V ČR je na prodej Škoda 110 L Cabrio. Původně pochází z Bosny a Hercegoviny

Od Pavel Srp | Zdroj: bazos.cz - Tisková zpráva - Foto: Pavel Srp - 2. 10. 2021


Pokud jste chtěli kabriolet od škodovky, museli jste si koupit Felicii ze šedesátých let anebo nějakou z přestaveb různých karosáren. Existovaly Rapidy, Favority, ale i další modely. Třeba kabriolet ze Škody 110 L, který je navíc v České republice aktuálně na prodej.

Škoda 110 L bývala klasický tříprostorový sedan s motorem vzadu a zavazadelníkem vpředu. S jinou karoserií se oficiálně nikdy neprodávala, vznikalo jen odvozené kupé Škoda 110 R. I tak je ovšem možné pořídit si ji jako kabriolet, navíc v České republice.

Jde o přestavbu, pocházející z Bosny a Hercegoviny, přičemž základem byl klasický sedan Škoda 110 L. Přestavba je provedena tak, že z auta byla jednoduše uříznuta střecha za A sloupky a dovnitř navařený rám, který auto zpevňuje, protože již šlo o model se samonosnou karoserií.

Auto má platné české doklady i uhrazený ekopoplatek, takže jezdit s ním po silnici bezpečně a bez problémů můžete. Podle inzerátu, který najdete zde, není zásadně zkorodované. Cena je stanovena na 275 tisíc korun.

Automobil pochází ze sbírky Pavla Kaliny, který provozuje muzeum Cabrio Gallery v Dobřenicích, kde jsme si auto prohlédli i my, a odkud pocházejí i přiložené fotografie. V inzerátu najdete i další fotografie, včetně zadní části auta.

Mimochodem není to poprvé, kdy byla v Česku na prodej Škoda 100 jako kabriolet. Inzerát na jiný kousek se objevil i před třemi lety:

V České republice je na prodej Škoda 100 kabriolet