tatra-613-kabriolet-na-prodej- (8)

V Česku je na prodej Tatra T613 S1 v úpravě kabriolet

Autor: Pavel Srp -   2. 12. 2019


Automobily Tatra bývaly v minulých dobách vyhrazeny jen těm nejdůležitějším. A kromě běžných limuzín, vzniklo také několik speciálních provedení. V případě Tatry 613 můžeme mluvit o vzniku pěti vozů s karoserií kabriolet s označením 613-K. Auto, které je aktuálně v Česku na prodej, je ale něco jiného…

I když by auto mohlo na první pohled vypadat jako opravdu velmi vzácná Tatra 613-K, web Tatra700, který se kopřivnickým modelům věnuje poměrně detailně, tvrdí, že není. Detailně popsal všech pět kusů Tatry 613-K, které byly vyrobeny přímo v továrně. Za všechno mluví zejména fakt, že všech pět originálních kusů mělo automatickou převodovku a interiér čalouněný červenou koženkou. Ani jednu z těchto věcí však auto, které je na prodej, nemá.

Policejní hlídky za dob socialismu neměly slitování – video

Navíc podle fotek, které si můžete prohlédnout úplně na konci článku na webu Tatra700 jsou, jde právě o toto konkrétní auto. Na tento článek se odkazují i kolegové z Autobible, kteří o stejném autě psali před dvěma lety, a informaci o neoriginalitě potvrzují. Jejich článek je starý dva roky a i tehdy byla tato Tatra na prodej.

Web Tatra700 také mluví o tom, že v tomto případě nejde o originální kabriolet z výroby, ale o přestavbu z „obyčejné“ Tatry 613 Speciál, která měla proběhnout v roce 2006. Karoserii měla být uříznuta střecha a do její zadní části měla být namontována plátěná skládací střecha. Ostatně o tom, že jde o úpravu, se píše i u inzerátu, který najdete například ZDE.

Web také uvádí, že auto se prodávalo už v roce 2009. Tehdy za něj majitel chtěl 350 000 korun. Před dvěma lety to bylo 1,3 milionu korun a aktuálně je to „jen“ milion.

Štítky: , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek