skoda-120l-6tisic-kilometru-najeto-na-prodej

Škodovky s motorem vzadu jsou v České a Slovenské republice oblíbené. Vracejí nás do dětství nebo do mladých let, kdy s nimi jezdili naši otcové, dědové anebo i my sami. Tu a tam se objeví na prodej zajímavý kousek – třeba jako teď. Na prodej je totiž červená sto dvacítka s šesti tisíci najetými kilometry.

Přesně jde o Škodu 120, model z roku 1983. V tomto roce došlo k modernizaci, kdy končila „užovka“ a začínalo „emko“. A právě auto na prodej je mezityp, který má ještě chromované nárazníky, starý předek i karoserii, ale už nové zadní, hranaté lampy a kapotu motoru.

Přečtěte si také:  Automobilka Škoda vybrala ikonické modely ze své 125leté historie. Které to jsou?

Škodovka je v původním stavu a vypadá (alespoň podle fotek) jako že jezdila opravdu minimálně. V kufru podle prodejce není ani jediný škrábanec a podobně bezvadně vypadají třeba i chromy na náraznících.

Označení 120 prozrazuje, že pod zadní kapotou je čtyřválec s objemem 1,2 litru, který 36 kW pohání přes čtyřstupňovou manuální převodovku zadní kola. Je škoda, že fotku motoru prodejce neukázal.

Přečtěte si také:  Poslední kupé vyrobila Škoda před 30 lety. Skončila s ním i éra motorů umístěných vzadu

Škodovka se nachází v pražském bazaru a pokud se vám zalíbila, připravte si 150 tisíc korun. Jestli je to moc anebo málo, to už necháme na vás. Inzerát najdete zde.