skoda-100-kabriolet-veteran-prodej-aukro- (4)

Už jste někdy slyšeli o Škodě 100 ve verzi kabriolet? Ani my ne, ale i tak je jedno takové auto na prodej v České republice. Majitel auto draží v aukci.

Tento žlutý kabriolet je, zdá se, původně klasický sedan, který někdo upravil na kabriolet. Přední dveře jsou na svém místě, ale nově jsou bezrámové, podobně jako u sportovněji tvarovaného kupé Škoda 110 R na nich zůstaly jen malé typické trojúhelníčky v přední části dveří. Naopak zadní dveře, ač jsou na autě stále viditelné, nejsou funkční a jsou zaslepené. Karoserie také dostala některé části z plastu (čelo a zadní blatníky).

Že jde o nějakou domácí stavbu, napovídají i výztuhy, které jsou v autě viditelné. Jen se podívejte na fotku s otevřenými dveřmi, kde si nad prahem můžete všimnout masivní trubkové výztuhy. V autě zůstala zadní sedadla, takže by se dalo uvažovat o tom, že je (minimálně) čtyřmístné.

Majitel u aukce také píše, že auto bylo vyrobeno v roce 1971, je původem z Polska a má platné doklady. V těch je prý uvedeno, že jde o kabriolet. S přihlášením na české doklady by tedy podle popisku neměl být problém.

Aukce končí ve středu 28. listopadu 2018 v 19:13 hodin a najdete ji ZDE.