Rolls-Royce je symbolem luxusu, aristokracie a neskutečného pohodlí. Pod jeho kapotou bývaly výhradně benzinové motory s osmi a více válci. Na prodej je ale také jeden spalující naftu.

Rolls-Royce ukazoval společenské postavení svého majitele, který tím do jisté míry ukázal také svoji finanční nezávislost. Ale mysleli jste si, že s pořízením takového auta neřešíte běžné starosti a strasti jako lidé s mainstreamovými auty? Pokud ano, pak se pletete. V České republice je totiž na prodej Rolls-Royce Silver Spirit.

Jde o model, který se vyráběl mezi lety 1980 – 1999 a oproti svému předchůdci, kterým byl kulatý Rolls-Royce Silver Shadow, nabídl tehdy moderní ostré hrany. Co mu však zůstalo, to byl benzinový osmiválec s objemem 6,75 litru s neskutečně hladkým chodem. Jeho spotřeba se ale samozřejmě pohybovala kolem 20 l/100 km a po městě ještě mnohem více.

Vůz, na který se můžete v tomto inzerátu podívat, vlastnil lékař, který s ním prý často jezdil, ale vadila mu jeho vysoká spotřeba. Výsledkem tak bylo to, že benzinový motor byl z auta vymontován a na jeho místo putoval řadový šestiválec z Mercedes-Benzu W124. Jde o třílitrový motor s výkonem 150 kW. S motorem do auta putovala i automatická převodovka.

Auto je aktuálně přihlášeno na doklady historického vozidla a prodává se v Brně. Cena je podle prodejce 450 – 500 tisíc Kč. Jooo, výměny motorů v rolls-roycech jsou, zdá se, v módě…