porsche-959-po-nehoda-prodej

V aukci bude na prodej havarované Porsche 959, cena se odhaduje na půl milionu dolarů

Autor: Pavel Srp - 21. 8. 2018


O tomto víkendu se opět uskuteční exkluzivní aukce v Monterey. Na prodej bude opět spousta exkluzivních aut, mezi nimiž nebude v pátek 24. srpna 2018 chybět ani jedno havarované Porsche 959.

Porsche 959 bylo pohodlnějším konkurentem tehdejšího Ferrari F40. Nabízelo pohon všech kol, dvěma turbodmychadly přeplňovaný motor s objemem 2,8 litru s 331 kW/450 koňmi a mnoha tehdy ještě zdaleka nikoliv běžnými prvky výbavy jako je například ABS. I proto na každém autě automobilka tratila, a to i přesto, že každý jediný vůz prodávala za v přepočtu 225 tisíc amerických dolarů, což byla prý jen přibližně polovina nákladů automobilky. Až do konce výroby v roce 1988 vzniklo jen necelých tři sta silničních aut, k tomu bylo však vyrobeno také celkem 37 prototypů a předprodukčních modelů.

Toto konkrétní auto ale nemělo jednoduchý život. Má sice najeto pouhých 3657 mil, ale je po nehodě. Zničená je kompletně přední část – tedy kapota, nárazník, ale i ukazatele směru nebo světlomety. Náraz byl velký, takže je na výměnu i pravý přední blatník včetně  kol a prahu. Drobným šrámům se nicméně nevyhnula ani pravá zadní část, protože je odřený pravý zadní blatník a i toto kolo je poškozeno. Jak ale vidno z videa, auto je pojízdné. Motor se totiž nachází vzadu, takže při nárazu škody neutrpěl.

Odhaduje se, že i v tomto stavu se toto Porsche 959 prodá za cenu kolem půl milionu dolarů (450 – 550 tisíc $), což je v přepočtu 10 až 12 milionů korun. Aukci pořádá aukční dům Mecum v rámci Monterey Car Week a kompletní informace o této nabídce najdete ZDE.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek