alfa_romeo_giulietta_tcr-na_prodej- (1)

V Americe je na prodej závodní auto, které na tamějších závodech jen tak neuvidíte, je to totiž speciál pro okruhové závody TCR z roku 2019. Tamější dealer má na prodej závodní automobil Alfa Romeo Giulietta TCR, který svůj ostrý závod ale nikdy nejel.

Přečtěte si také:  Jak dopadne sprint mezi Audi R8 a RS Q8? Vyhraje čistokrevný sporťák nebo superostré SUV?

Automobil byl určen pro závodní tým Risi Competizione, ale do ostrého nasazení se nikdy nedostal. Na počítadle ujetých kilometrů svítí jen 50 mil. Kromě evropské série TCR je s ním možné jezdit i na okruzích v Americe. Zde s ním lze nastoupit do závodních sérií IMSA Michelin Pilot Series, SRO TC America, SCCA, NASA a do kanadského šampionátu Canadian Touring Car Championship.

Alfa Romeo připravila specifikaci i pro americký trh, jejíž detaily naleznete zde. Pod přední kapotou je čtyřválcový motor s objemem 1742 ccm s přeplňováním turbodmychadlem, jehož výkon je 261 kW/350 koní (pro Evropu má jen 340 koní) a točivý moment 440 Nm. Motor přenáší výkon na přední nápravu se samosvorným diferenciálem pomocí šestistupňové sekvenční převodovky SADEV s řazením páčkami pod volantem. Ačkoliv jde o závodní automobil, nechybí mu ABS.

alfa_romeo_giulietta_tcr-na_prodej-2

Pokud byste toto auto chtěli koupit, pak musíte vyrazit do amerického Houstonu, kde toto auto nabízí dealer Ferrariza 180 tisíc dolarů (v přepočtu cca 3,84 milionu korun). Inzerát najdete zde.

Přečtěte si také:  Rallye Dakar 2021: Ouředníček s Křípalem opravovali i v 8. etapě. Do cíle ale dojeli v klidu

Pokud by však pro vás byl tento závoďák příliš drahý, pak nemusíte zoufat. Další auto, respektive dokonce auta jsou na prodej tady. Nachází se také v Americe. Obě dvě tyto Alfy Romeo sice závody jezdily, ale zase jsou o poznání levnější a s náhradními díly.

alfa_romeo_giulietta_tcr-na_prodej-3