cupra-leon-1
Zdroj: autobild.es

Podle španělského magazínu AutoBild.es má Cupra ukončen vývoj modelu Cupra Leon a dokonce by jej měla brzy ukázat veřejnosti. Právě dnes to budou dva týdny, kdy SEAT ukázal nový Leon, a týden, kdy Cupra představila první detaily nového závodního speciálu Cupra Leon Competition. Třetím důležitým datem bude 21. únor, kdy podle španělských redaktorů odhalí Cupra ostrý Leon. Půjde ovšem jen o internetovou premiéru, ta reálná, kdy si novinku budeme moci prohlédnout my všichni, by se měla odehrát až na autosalonu v Ženevě. Koncem roku by se pak novinka měla dostat k jednotlivým dealerům značky Cupra a k zákazníkům.

Než se tak stane, pojďme si připomenout, co vlastně pojem Cupra Leon má znamenat. Nečekejte žádné výrazné designové změny oproti novému SEATu Leon. Ta auta si budou velmi podobná, nicméně se dá počítat s tím, že Cupra vsadí na některé typické detaily. K tomu jistě přidá trochu té Alcantary v interiéru, detaily v měděném provedení a jistě i karbon.

Cupra pilně testuje svůj oficiálně první model. Formentor dorazí příští rok

Pohonných jednotek je v plánu víc. Tou první, která by měla být uvedena, je s největší pravděpodobností plug-in hybrid. Základem bude přeplňovaný benzinový čtyřválec TSI s objemem 1,4 litru, který bude spolupracovat s elektromotorem, jenž bude čerpat elektrickou energii z 13kWh baterie. Celkový výkon soustavy bude 245 koní a dojezd jen na elektřinu by měl být až 60 km. Ano, jde o plug-in hybridní pohonné ústrojí, s nímž vyjíždí více modelů koncernu Volkswagen. Počítá se s ním i například i pro model Cupra Formentor a i pro Škodu Octavii RS iV.

Kromě toho si ale Cupra brousí zuby na Volkswagen Golf R, což ale znamená, že hybrid musí vyměnit za výkonnější benzinovou jednotku. Tou bude přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec, který bude naladěn minimálně na 300 koní. Díky tomu a také díky pohonu všech kol 4Drive by mělo být auto schopno zvládnout zrychlení z 0 na 100 km/h pod pět sekund. Španělští novináři také předpokládají, že Cupra bude pracovat i s dieselovým motorem, ale na to bychom si my opravdu nevsadili.

Na to, jestli bude nová Cupra Leon opravdu 21. února odhalena, jsme se zeptali na českém zastoupení značky. Tuto otázku nechali bez komentáře, ale prozradili, že už 20. února bude otevřeno zbrusu nové sídlo značky Cupra a následně se prý dozvíme vše potřebné. 

Přečtěte si také:  Škodovka plánuje odhalení elektrického modelu Enyaq iV online. Můžete být u toho i vy
Zdroj: autobild.es