Zima znamená to, že i na silnicích leží sníh. V posledních letech tomu tak sice už úplně není, ale pokud je, situace bývá pořád stejná. Někteří řidiči berou auta a vyrážejí do ulic, na velká parkoviště a podobně, aby si užili jízdu smykem.

Větší legraci si užívají zpravidla ti s pohonem zadních nebo všech kol, ale svojí troškou do mlýna přispívají i ti s předním pohonem. Ti však pro tyto klouzavé kratochvíle využívají pomoci ruční brzdy, nikoliv plynového pedálu a pohonu kol. Ovšem u obou skupin to půjde čím dál tím hůře, viníkem jsou čím dál častější využívání elektronické parkovací brzdy a nevypínatelného stabilizačního systému.

Jsou to ale věci, které řidič stařičké škodovky z přiloženého videa vůbec řešit nemusí. Elektrika a elektronika v jeho autě zahrnuje tak maximálně světla, chlazení motoru a možná ještě několik dalších drobností. Navíc díky pohonu zadních kol a motoru umístěnému za zadní nápravou nemusí záď nijak výrazně pobízet, a ta se smýká prakticky sama. Navíc na tak kluzkém povrchu.

Video bylo natočeno v roce 2009 na amatérských rally závodech Dobšinská zima, které se konají na Slovensku u města Dobšiná.