audi-sq2-mtm-tuning

Upravené Audi SQ2 od MTM je na okruhu jen o půl sekundy pomalejší než Urus, ale rychlejší než RS5

Autor: Pavel Srp - Zdroj: carscoops.com - Foto: youtube.com (screenshot) - 5. 6. 2020


Tuning a úpravy automobilů jsou poměrně ošemetnou věcí. Některé úpravy dokáží auto zlepšit, jiné ho naopak výrazně zhorší. Mluvíme o vzhledu, ale i o technice. Ovšem upravené Audi SQ2 od MTM je minimálně z pohledu rychlosti o hodně lepší. Na okruhu dokonce porazilo Audi RS 5 Coupé.

Audi SQ2 používá stejné pohonné ústrojí jako například Volkswagen T-ROC R. Pod přední kapotou je dvoulitrový motor TSI s výkonem 221 kW/300 koní s pohonem všech čtyř kol a převodovkou DSG. To postačuje ke sprintu z 0 na 100 km/h za 4,8 sekundy a k maximální rychlosti 250 km/h.

Po posilovací kúře u německého tunera Motoren Technik Mayer (MTM) však výkon poskočil na mnohem zajímavějších 353 kW/480 koní a 610 Nm. Jde o tu nejvyšší úpravu nazvanou jako Stage 4, v níž nechybí výrazně větší turbo i zcela nový výfuk. Teď upravené Audi SQ2 zrychlí 0 na 100 km/h za pouhých 3.5 sekundy, na 200 km/h mu to trvá 12.7 sekundy a maximální rychlost vzrostla na 280 km/h. Za to chce MTM celkem 14 999 euro.

Kromě toho dostalo toto upravené Audi SQ2 i karbon-keramické brzdy, sportovní podvozek KW a obouvá lepivější pneumatiky Michelin Pilot Sport Cup 2.

Výsledkem této úpravy je fakt, že auto dostalo jméno MTM SQ2 480 a je na německém okruhu Sachsenring rychlejší, než třeba Audi RS 5 Coupé nebo BMW X3 M Competition, ale také třeba jen o půl sekundy pomalejší než Lamborghini Urus.

audi-sq2-mtm-tuning-casy-sachsenring

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek