Porsche_911_GT3-996

Ukradl Porsche, ale na zimních silnicích se s ním nedalo jet. Policie ho vytlačila ze silnice

Autor: Pavel Srp - Zdroj: West Midlands Police - Ilustrační foto: Porsche - 8. 3. 2021


Policejní honičky bývají divoké. Divoká byla i ta, která se letos v lednu stala ve Velké Británii, jen trochu jinak. Neprobíhala totiž v nijak závratně vysoké rychlosti, ale o kritické situace nouze nebyla. Nakonec policie ukradené Porsche 911 GT3 vytlačila ze silnice.

Ulice v britském Birminghamu se v lednu letošního roku staly svědkem policejní honičky, při níž řidič Porsche 911 GT3 (generace 996) ujížděl policejním hlídkám. Na ulicích i silnicích ležel sníh a sportovní auto, zdá se, nemělo zimní pneumatiky. V každé za zatáček totiž buď po tečně mířilo ven z oblouku anebo se naopak přetáčelo, čemuž napomáhá i motor fungující v 911 jako „kyvadlo“.

Majitel nahlásil toto auto jako kradené (zmizely mu od něj klíče a pak i samotné auto) a už po dvou hodinách ho jeden z policistů ze sboru West Midlands Police, která o případu informovala, potkal na ulici. Vydal se za ním, nejprve bez zapnutých majáků, které ale později zapnul. Celou situaci při tom klidně komentuje a chce dokonce i povolení k zahájení honičky.

Potom ovšem řidič začne porušovat dopravní předpisy a jede nebezpečně. Jeho jízda kvůli špatné trakci není nijak rychlá, ale zároveň ani jistá a na výjezdu z jednoho kruhového objezdu se dokonce zcela přetočí. Naštěstí při tom nezpůsobil žádnou nehodu. Byla to ale pro tamější policii ta poslední kapka, protože pak se rozhodla auto zastavit za každou cenu. Jedno policejní auto tak vedle Porsche najelo a přímým kontaktem ho vytlačila ven ze silnice.

Historie Porsche 911: generace 996 přijela poprvé s kapalinou chlazeným motorem

Řidič Porsche se sice ještě snažil ujet, ale autu se jen protáčela zadní kola za doprovodu vytočeného motoru. Bylo ale obklíčeno dalšími policejními auty a nemělo kam ujet.

34letý pachatel z auta nechtěl vystoupit, takže policisté u řidiče rozbili okno, použili paralyzér a vytáhli ho ven násilím. Skončil na dlouhých 16 měsíců ve vězení za neoprávněné užívání vozidla, nebezpečnou jízdu, nezastavení policii a držení zbraní, protože měl u sebe pepřový sprej. Zároveň dostal zákaz řízení na tři roky a oněch 16 měsíců.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru