lamborghini_aventador
Foto: Lamborghini

Ještě před pár lety byla sportovní a supersportovní auta známá tím, že ze svých výfuků vypouštěla při vytáčení motoru ohnivé koule. Speciálně Lamborghini Aventador to umělo skvěle, takže se jeden z jeho majitelů rozhodl využít toho pro opečení masa. Ale to dělat neměl…

Že to nebyl dobrý nápad dokazuje přiložené video. To pochází z čínského města Čchang-ša, které je městskou prefekturou a hlavním městem provincie Chu-nan. Ve videu je vidět několik supersportů parkujících v garáži, jde o jakýsi sraz sportovních aut.

Přečtěte si také:  Lamborghini Countach LPI 800-4 oficiálně. Dostalo pohon všech kol a hybridní pohon

Řidič oranžového Lamborghini Aventador se rozhodl, že publiku, postávajícímu kolem ukáže, co jeho auto dovede, takže u něj vytáčel motor, přičemž při každém ubrání plynu z výfuku vyletěla ohnivá koule. Toho se rozhodl využít jiný člověk, který do ohně přikládal špejli s masem.

Vše nejdříve probíhalo tak, jak si asi všichni zúčastnění představovali, ale jen do chvíle, kdy se z motorového prostoru vyvalila oblaka páry a pod auto vytekla červená kapalina. Chladicí systém auta vytáčení na místě nevydržel a natlakoval se natolik, že nějaká součástka povolila. Otázkou je, jak vážné poškození to na motoru zanechalo, může jít o nějakou drobnost jako víčko nádobky expanzní kapaliny nebo vystřelenou hadici, ale klidně může jít o nějaký vážnější problém. Jisté je, že to majitel už asi příště neudělá. 

Přečtěte si také:  Tato auta spatřila světlo světa jen v jedné jediné barvě. Jsou to legendární sporťáky i italské supersporty

Na druhou stranu může být rád, že mu jeho auto od plamenů z výfuku nezačalo hořet, protože to u Aventadorů není nic zase tak výjimečného.