Turecká policie si ze zabavených supersportů a drahých aut udělala luxusní vozový park

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Turecký ministr vnitra Ali Yerlikaya -  30. 12. 2023


Pokud se mluví o luxusním policejním vozovém parku plném drahých aut a řady supersportů, většině se asi vybaví policie z Dubaje. Teď ji ale díky jednomu zátahu na mnoho let hledaného drogového dealera celkem obstojně šlape na paty policie z Istanbulu.

Vše začalo tím, když turecké úřady před nedávnem zadržely Hakana Ayika, šfa drogového gangu a pro policii poměrně známého pašeráka. Ten žil a „pracoval“ mnoho let halvně v Austrálii, odkud ale v roce 2010 uprchl. Od té doby o něm nikdo moc nevěděl, což se ale změnilo právě v den, kdy si pro něj a jeho kolegy přišla istanbulská policie. Kromě něj úřady zadržely dalších 37 lidí a k tomu majetek za 250 milionů dolarů. A mezi ním bylo i 23 poměrně zajímavých aut, která byla soudem přiřknuta právě policii. Celkem jde o vozidla v hodnotě asi 3,5 milionu dolarů.

Policisté se o jednotlivých autech nijak konkrétně nerozepsali, ale už jen z videa je patrné, že se budou mít opravdu dobře. Mezi zabavenými auty totiž nechybí Audi RS6, Porsche Taycan, Ferrari 488 GTB, ale i Bentley Continental, několik Range Roverů a v seznamu nechybí několik kusů od značky Mercedes-Benz.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *