Policie v Česku bude jezdit ve Ferrari. Určené je pro dohled na tuningových srazech a nelegálních automobilových závodech

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 25. 7. 2022


Je to jen několik málo dnů, co se policejní vozový park rozrostl o desítku BMW 540i xDrive Touring a už je tu další velká novinka z policejních automobilových stájí. A tentokrát velmi rychlá. Jde o Ferrari 458 Italia, které má dle policie původ v trestné činnosti. Z rukou pachatelů se ale v těchto dnech dostalo do rukou zákona a podle policie bude nasazeno proti těm nejagresivnějším řidičům českých dálnic, při pronásledování odcizených vozidel nebo při dohledu v místech hlášených tuningových akcí.

Největší rarita v policejním vozovém parku

Toto vozidlo je jedním z mnoha, jež jsou každým rokem zajištěny jako majetek pocházející z trestné činnosti. Dle informací od policie vůz vyšel na méně než pořízení například nové Škody Scala. Konkrétně jde o částku 340 000 Kč. Jednalo se o náklady spojené s jeho přestavbou a úpravou pro potřeby služby u dopravní policie. K tomu je potřeba připočítat ještě asi 130 000 Kč s DPH za jeho zprovoznění, protože auto bylo 10 let uskladněno.

Policie si převzala prvních 10 policejních BMW v civilním provedení i s polepem. Potkávat je budeme na dálnicích

„Vozidlo bude sloužit na celorepublikovém útvaru a počítáme s jeho nasazením proti těm nejagresivnějším pirátům českých silnic. Jeho potenciál můžeme využít i při pronásledování odcizených vozidel, která přes naše území projíždějí do sousedních zemí. Škála úkolů, které vozidlo bude plnit, je skutečně široká“, uvádí ředitel služby dopravní policie plk. Jiří Zlý.

A jednou z pracovních náplní bude i boj s mezinárodními ilegálními závody. „Máme hlášeno cca 30 závodů tohoto druhu ročně (2019, pak byl COVID-19), které mají trasu i přes území ČR. V těchto případech se jedná o obdobná vozidla s extrémním výkonem, kterým nemohou plně konkurovat běžná hlídková vozidla,“ vysvětlil policejní tiskový mluvčí Jakub Vinčálek. Mluvčí pak dále dodal: „Vozidlo bude využíváno Speciálním oddělením dohledu Čechy s celorepublikovou působností a řízeno jen speciálně vyškolenými policisty.“

Podle policie má Ferrari najeto asi 2000 kilometrů, je tedy ideálně zajeté. Maximální rychlost tohoto vozu je až 326 km/h. Počítá se s tím, že cena servisu během letošního roku bude asi 25 000 Kč. Vůz je ve zvláštním barevném provedení (priorita viditelného dohledu, původní barva vozidla byla červená), vybaveno kamerovým systémem, radiostanicí, zvláštním výstražným světlem a nápisovým displejem. Součástí výbavy bude pistolový měřič rychlosti.

Ferrari 458 Italia

Stáří vozidla, nájezd kilometrů a technické informace:

  • Typ: Ferrari F 142 – 458 Italia.
  • Rok výroby: 2011
  • Stav počítadla najetých kilometrů: cca 2000
  • Výkon: 416 kW/566 koní
  • Motor: 4497 ccm, V8, benzin
  • Max. rychlost: 326 km/h

Cena úpravy vozidla a popis úpravy:

  • Cena úprav: 340 000 Kč včetně DPH
  • Vybavení: Vozidlo je ve zvláštním barevném provedení (priorita viditelného dohledu, původní barva vozidla byla červená), vybaveno kamerovým systémem, radiostanicí, zvláštním výstražným světlem a nápisovým displejem. Součástí výbavy bude pistolový měřič rychlosti.
  • Vstupní náklady na zprovoznění vozidla: 130 000 Kč s DPH (vozidlo bylo uskladněno 10 let)
  • Cena servisu na rok 2022: cca 25 000,- Kč s DPH
Štítky: , , ,

1 názor na “Policie v Česku bude jezdit ve Ferrari. Určené je pro dohled na tuningových srazech a nelegálních automobilových závodech”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru