Italská policie získala Ferrari 458 Spider, stálo ji to jen 57 eur

Autor: Pavel Srp - 6. 7. 2018


Supersporty v řadách policejních automobilů již není výsadou pouze Dubaje nebo Abú Dhabí, ale jsou i ve službách jiných policejních složek. Do fleetu italské policie se nedávno dostalo Ferrari 458 Spider. Policie za něj zaplatila jen asi 1500 korun. Jak je to možné?

Ve službách italské policie už dlouhá léta jezdí supersporty Lamborghini, aktuálně je možné v policejních barvách potkat dvojici modelů Huracán. To může nejen honit zločince, ale je vybaveno i pro expresní převoz lidských orgánů.

Tohle Ferrari 458 Spider se ale do služeb policie dostalo poměrně kuriózně, rozhodně nešlo o žádnou spolupráci s automobilku ani nákup. Zabavili ho totiž už v roce 2015 tamější mafii. Policie, ale i hasiči mají možnost požádat o konfiskaci majetku. Pokud bude tato žádost odsouhlasena, pak tento majetek propadne ve prospěch žadatele a stanou se jeho majetkem. Jakkoliv by se to mohlo zdát nefér, je třeba si uvědomit, že vždy je zkonfiskován majetek, který byl získán nezákonnou činností – ať už přímo, či nepřímo penězi z ní pocházejícími. Ostatně je to mnohem lepší, než aby byl takový majetek zničen – například jako nedávno sešrotovali jiné Ferrari ve Velké Británii.

Policie v Česku bude jezdit ve Ferrari. Určené je pro dohled na tuningových srazech a nelegálních automobilových závodech

Stále to pouhých 57 eur, což byl poplatek za převod na úřadě. Povinná servisní prohlídka v autorizovaném servise Rossocorsa, kde byly vyměněny brzdy, už byla bezplatná. Za svoje služby si nakonec nic neúčtovala ani společnost Caronno Petrusella, jenž se specializuje na přestavby běžných aut na policejní. Ferrari dostalo polepy i výstražné majáky, ale protože jde o roadster, má je na ochranných obloucích za sedadly.

K této události se vyjádřil také policejní důstojník Antonio Barbato, který řekl: „Toto Ferrari se stalo symbolem zákonnosti. Bylo přiděleno naší jednotce, která s jeho pomocí bude vzdělávat mladé lidi. V průběhu roku se naši kolegové potkají s více než 55 tisíci dětmi. Vysvětlí jim, že stát může využít zabavené věci, které byly nabyté nelegální aktivitou.“

Milánská policie zabavila ale ještě dalších 29 automobilů a tři motorky. Všechny tyto dopravní prostředky se stanou součástí vzdělávacího programu. Policisté ale s Ferrari příliš jezdit nebudou, stálo by to moc peněz a vlastně to není potřeba, bude sloužit pro prezentační účely. Majáky a vysílačky tak mají nakonec spíše dotvořit kompletní obraz policejního auta. V plánu ale je, že automobil bude po skončení své „vzdělávací mise“ prodán v aukci a výtěžek bude věnován obětem po fungování tamější mafie.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru