Britské úřady neoprávněně zničily Ferrari 458 Spider, majitel se chce soudit

Autor: Anina Russová - 21. 3. 2018


Jestli nad prací našich policistů a úřadů občas jen nevěřícně kroutíte hlavou, v případě britských úřadů vám možná upadne. Tamější úřady se totiž nijak nerozpakovaly nechat sešrotovat Ferrari 458 Spider jen proto, že měly pocit, že je kradené. Neměly důkazy, Neměly jistotu. Jen pocit.

Vůz patřil bohatému obchodníkovi jménem Zahid Khan, který bílé Ferrari dle svých slov koupil ve velké aukci přes třetí osobu za v přepočtu asi 6 milionů korun. Jenomže úřady měly pocit, že je auto kradené, a tak ho prostě nechaly zabavit. Majitel měl navíc v autě několik náhradních dílů, které také měly svou hodnotu.

Než ale stačil majitel úřadům doložit potřebné dokumenty, skončilo auto na šrotišti. Podle úřadů totiž nebylo pojištěné, což znamená, že spadá do takzvané kategorie B, tedy mezi vozidla, která na silnicích není možné provozovat a musí být buď zničena nebo použita na náhradní díly. Jenomže úřady na nějaké díly nebraly ohled a auto poslaly do věčných lovišť.

Ani sám majitel vlastně nechápe, proč se to stalo. Veškeré dokumenty k autu má, má i doklady o nabytí a pojištění. Nechápe tedy, proč úřady postupovaly tak, jak postupovaly, a hodlá se soudit o náhradu škody. Světu to ale toto krásné Ferrari už nevrátí.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru