U italské policie jezdí vozy Lamborghini už pěkných pár let. Nejdříve to bývaly modely Murciélago, ty jsou však měněny za novější Huracány. První se do služby dostal v roce 2014, druhý přichází nyní.

Italská policejní Lamborghini nejsou ve službách jen tak pro okrasu a nebo pro propagaci jako v Dubaji. Tahle auta totiž opravdu hlídkují na dálnicíh. To první se například pohybuje v okolí Říma, to druhé bude hlídat pořádek v okolí Boloni. Vozy jsou nicméně využívány také pro rychlé převozy orgánů v rámci transplantací. Loni policejní lamba převážela orgány několikrát.

Auto je ale také do policejních služeb řádně vybaveno. Nechybí válečné zbarvení, které se od prvního Huracánu drobně liší, včetně nutných majáků a výstražných světel. Z výbavy nabídne speciální držáky na zbraně v interiéru, ale také kameru k zaznamenání přestupků a nebo tablet či počítač pro případné kontroly vozidel a řidičů. A protože občas automobily slouží pro expresní přepravu lidských orgánů, je v zavazadelníku pod přední kapotou speciální lednice.

Co se týká pohonu, zůstalo prý vše sériové. Vůz pohání motor V10 o objemu 5,2 litru, který pohání prostřednictvím automatické převodovky všechna čtyři kola. Maximální výkon je 449 kW/610 koní a točivý moment vrcholí 560 Nm. Zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne za pouhých 3,2 sekundy a na 200 km/h zrychlí jen za 9,9 sekundy. Aby také ne, když je hmotnost pouhých 1 422 kg! Huracán v rozletu nakonec zastaví až cifra značící 325 km/h!