škoda scala - policie

Jen před nedávnem jsme vás informovali o zbrusu nové policejní Škodě Superb. V užívání jej má policie Středočeského kraje a jde o vůbec první superb v policejních barvách a zároveň s radarem k měření rychlosti. Jedno poprvé má nově i policie ze Zlínského kraje. Ta si v pondělí převzala do užívání několik modelů Škoda Scala, přičemž je to poprvé, kdy tento model míří do policejní služby v typických polepech a s majáky.

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) v pondělí policii předal prvních 200 z 557 vozů Škoda Scala v policejním provedení, které nakoupilo Ministerstvo vnitra. Za poslední dva roky tak resort vnitra obnovio přes 60 % osobních aut v barevném policejním provedení. Do konce roku 2024 pak nakoupí celkem 1400 vozů Scala.

Přečtěte si také:  Středočeská policie má první Škodu Superb s policejními polepy a radarem. Brzy takových aut bude u policie víc

Scaly mají kvůli vyšší odolnosti upravenou zadní nápravu, robustnější kryt motoru a převodovky, oproti sériové výrobě byly použity odlišné pružiny a tlumiče a vozy mají i zvýšenou kapacitu baterie pro provoz výstražných světel bez zapnutého motoru. Do speciální výbavy patří také montážní sada mobilního terminálu pro radiostanici s instalovaným výstražným zvukovým a rozhlasovým zařízením nebo demontovatelná mříž oddělující prostor pro posádku od zavazadelníku.

Všechna plánovaná auta budou osazena benzinovou jednotkou 1.5 TSI o výkonu 110 kW/150 koní a sedmistupňovou automatickou převodovkou DSG. Využity budou pro běžný výkon služby v základních policejních útvarech. Cena jednoho vozidla je 695 000 Kč a v ceně je zahrnutý bezplatný servis po dobu sedmi let.

Přečtěte si také:  Rallye Dakar 2022: Škodovka Ondřeje Klymčiwa je po prvotních problémech nakonec po prologu čtvrtá

„Je skvělé vidět policisty v nových, moderních a kvalitně vybavených autech. Za poslední dva roky se nám podařilo zanedbaný policejní vozový park výrazně obnovit a policie už nemusí jezdit v ojetinách. Přeji policistům, ať jim nové vozy Škoda Scala dobře slouží,“ řekl ministr vnitra Jan Hamáček.

1 komentář

Přidat komentář